Jutro Pałac Kultury świętuje swoje urodziny pod hasłem "60 plus". Będzie tort i taneczna fiesta

Choć to nie okrągła rocznica oddania do użytku Pałacu Kultury i Nauki, to świętowanie wcale nie będzie skromne. Atrakcje z okazji 61. urodzin przygotowano zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Spodobało ci się? Polub nas

22 lipca 1955 roku oddano do użytku najwyższy w Polsce budynek. Ma 237 metrów wysokości. Pałac Kultury i Nauki był "darem narodu radzieckiego dla narodu polskiego". Budowano go zaledwie trzy lata. Od 2007 roku jest wpisany do rejestru zabytków.

Jutro znów będzie świętował swoje urodziny. Rok temu po raz pierwszy zorganizowano na pl. Defilad huczne obchody. Można było wtedy m.in. grać w popularnego Tetrisa na elewacji Pałacu od strony ul. Marszałkowskiej.

W tym roku sporo atrakcji przygotowano dla najmłodszych: malowanie buziek, pokazy baniek mydlanych oraz dużo konkursów i zagadek. Od godz. 10 do 18 będzie można za darmo oglądać wystawę pamiątek związanych z PKiN. Wśród nich znajdą się m.in. eksponaty z nadal remontowanej Sali Kongresowej. Z kolei Muzeum Techniki zaprasza do wzięcia udziału w "Grze Pałacowej", podczas której będzie trzeba przejść przez pomieszczenia w Pałacu (m.in. Teatr Lalka, Kinotekę, Muzeum Ewolucji, punkt informacji czy Muzeum Domek dla Lalek). O godz. 17 każdy warszawiak będzie mógł poczęstować się kawałkiem urodzinowego tortu.

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Wieczorem w Teatrze Studio rozpocznie się koncert Marcina Świątkiewicza z orkiestrą barokową Arte dei Suonatori. Początek o godz. 20. Wstęp na koncert jest płatny. Bilety ulgowe kosztują 40 złotych, a normalne - 60 złotych.

Na finał - dla wszystkich - za darmo odbędzie się taneczna fiesta w latynoskich rytmach z muzyką na żywo. Początek o godz. 21 na pl. Defilad.

Więcej o: