ZTM prezentuje mapę dostępności przystanków. "400 metrów do przystanku"

Na Twitterze ZTM pojawiła się interesująca mapa, ukazująca strefę dostępności przystanków w Warszawie. Obejmuje przystanki autobusowe, tramwajowe, metra, SKM i Kolei Mazowieckich.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak mówi Igor Knajnow, mapka nie jest oficjalnym dokumentem. Zrobił ją w ramach swoich własnych zainteresowań jeden z pracowników ZTM. Dla osób interesujących się komunikacją miejską w Warszawie będzie to jednak gratka.

(kliknij na mapkę, żeby powiększyć)

ZTM

Mapka jest poglądowa. Ale uwzględniono na niej wszystkie przystanki dostępne w bazie ZTM, w tym przystanki linii Kolei Mazowieckich w obszarze "Wspólnego Biletu", według stanu na lipiec bieżącego roku. Na niebiesko oznaczono obszar w promieniu 400 metrów od przystanku. Kolorem czarnym - zabudowę mieszkaniową, a czerwonym - granice miasta.

Odległość 400 metrów to w przybliżeniu 5 minut drogi. - Poprzez mapke chcieliśmy pokazać, jaki tak naprawdę jest zasięg przystanków ZTM, wskazać, że ta strefa dostępności jest naprawdę duża - mówi Magdalena Potocka z ZTM. Zwłaszcza w centrum miasta - w przybliżeniu widać dobrze, że Warszawa jest skomunikowana naprawdę dobrze - większość mieszkańców miasta najbliższy przystanek autobusowy czy tramwajowy ma bardzo blisko swojego miejsca zamieszkania. Co myślicie o mapce?

Więcej o: