Niezwykły koncert plenerowy. Dzieło Mozarta w nowej aranżacji rozbrzmi na Placu Defilad [ZA DARMO]

Trwa Festiwal Mozartowski w Warszawie. Już jutro kolejny plenerowy koncert z tej okazji na Placu Defilad. Już jutro wystąpią Marek Bracha i Atom String Quartet. Festiwal potrwa do 31 lipca.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Sukces zeszłorocznego projektu Mozart na Placu Defilad, który zgromadził tysiące ludzi na kameralnych koncertach w przestrzeni miejskiej, zachęcił organizatorów do kontynuacji. Wielbiciele Mozarta, a także przypadkowi przechodnie, ponownie mogą posłuchać utworów kompozytora na Placu Defilad. Obok artystów Warszawskiej Opery Kameralnej pojawią się zaproszeni goście, a utwory Mozarta zabrzmią nie tylko w klasycznych aranżacjach.

Już jutro podczas koncertu o godzinie 18:00 zagrają Marek Bracha i Atom String Quartet. postanowili połączyć świat jazzu ze światem muzyki klasycznej i wspólnie wykonać Koncert fortepianowy A-dur KV 414 Wolfganga Amadeusza Mozarta.

 

Program:

W.A. Mozart Koncert fortepianowy A-dur KV 414

Wykonawcy

Marek Bracha - fortepian

Atom String QuartetDawid Lubowicz - skrzypce, Mateusz Smoczyński - skrzypce, Michał Zaborski - altówka, Krzysztof Lenczowski - wiolonczela

Kolejne koncerty na Placu defilad - we wtorek, 23 lipca w sobotę, 26 lipca we wtorek i w ostatnią sobotę lipca.

Festiwal Mozartowski to najważniejsze przedsięwzięcie artystyczne Warszawskiej Opery Kameralnej - po raz pierwszy zorganizowany został w 1991 roku. W zeszłym roku przyciągnął około 12 000 widzów z całego kraju. W tym roku w ponad czterdziestu wydarzeniach - spektaklach operowych, koncertach symfonicznych oraz przedstawieniach dla dzieci - weźmie udział prawie dwustu solistów i muzyków. Założeniem Festiwalu od początku jego istnienia jest przedstawienie szerokiej publiczności całego dorobku scenicznego jednego z najpopularniejszych kompozytorów w dziejach muzyki.

Więcej o: