Wybili 16 szyb, zniszczyli 6 młotków. Tak trzech pasażerów "bawiło się" w pociągu Kolei Mazowieckich

Dwudziestolatkowie zdewastowali jeden ze składów jadących z Małkini do Warszawy. Choć sprawa wydarzyła się na początku maja, to mężczyzn udało się zatrzymać dopiero teraz. Wszystkim przedstawiono już zarzuty. Grozi im do pięciu lat za kratkami.

Spodobało ci się? Polub nas

Straty to 16 wybitych szyb i 6 zniszczonych młotków bezpieczeństwa. Wyceniono je na 17 tys. złotych. Jak ustalili policjanci, sprawcami są trzej młodzi mężczyźni: 20-letni Łukasz M., 21-letni Szymon W. i 22-letni Adam P. Wybite szyby w uszkodzonym wagonie Kolei MazowieckichWybite szyby w uszkodzonym wagonie Kolei Mazowieckich Fot. materiały policyjne Wybite szyby w uszkodzonym wagonie Kolei Mazowieckich, fot. materiały policyjne

Do zdarzenia doszło na początku maja w pociągu Kolei Mazowieckich kursującym na trasie z Małkini do stacji Warszawa Wileńska. Policjantów z Tłuszcza ktoś powiadomił, że między przystankami Szewnica i Mokra Wieś trzech mężczyzn wybija szyby w wagonach. Policjantom nie udało się ich od razu zatrzymać. Dopiero w połowie czerwca funkcjonariusze złapali dwóch podejrzanych mężczyzn. Trzeci wpadł dwa tygodnie później.

Cała trójka została już przesłuchana. Wszyscy usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Grozi im za to od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Więcej o: