58 mln zł z budżetu partycypacyjnego rozdane. Sprawdź, co powstanie w twojej okolicy

Są wyniki głosowania na projekty obywatelskie w ramach trzeciej edycji budżetu partycypacyjnego w Warszawie.

We wtorek, 12 lipca, w Teatrze Powszechnym ogłoszone zostały zwycięskie projekty. Już po raz trzeci mieszkańcy współdecydowali o tym, na co zostaną wydane pieniądze z kasy miasta.

Spodobało ci się? Polub nas

Wyniki trzeciej edycji budżetu partycypacyjnego

W ramach budżetu partycypacyjnego do podziału było ponad 58 milionów złotych.

Mieszkańcy zgłosili 2 649 projekty , do etapu głosowania zostało zakwalifikowanych 1 750 projektów dotyczących 18 dzielnic.

Głosowało 128 406 warszawiaków.

Zrealizowanych będzie 770 projektów na łączną kwotę 54 214 758,2 zł.

W sumie oddanych zostało 128 406 głosów: 95% - elektronicznie, 5% - z wykorzystaniem papierowych kart do głosowania.

59% osób głosujących stanowiły kobiety, a 41% mężczyźni.

Największe zainteresowanie głosowaniem odnotowano w dzielnicy Żoliborz , gdzie udział w głosowaniu wzięło ponad 10% mieszkańców tej dzielnicy.

Na kolejnych miejscach pod względem zainteresowania znalazły się dzielnice: Wilanów (ponad 9%), Mokotów (9%) oraz Białołęka (prawie 9%).

Najwięcej projektów trafiło do realizacji w dzielnicy Mokotów (82), najmniej - w dzielnicy Ursus i Rembertów (po 13).

Obszarami o największej liczbie zwycięskich projektów (po 19 projektów) były: obszar 2 (Choszczówka, Dąbrówka Szlachecka, Białołęka Dworska, Henryków, Szamocin) na Białołęce i rejon D na Mokotowie.

Najmniej projektów (po jednym) zwyciężyło w obszarach: Chrzanów, Jelonki Północne, Jelonki Południowe (Bemowo), Radiowo, Wólka Węglowa, Placówka, Huta (Bielany), Marysin Wawerski Południowy (Wawer), Zarzeń (Wawer).

Projektem o największej liczbie zdobytych głosów był projekt

"Kolejne 50 drzew dla Ursynowa", który uzyskał 3068 głosów.

ogłoszenie wynikówogłoszenie wyników EWELINA LACH / ;X=$IpG&|4x+~[!V.UXV=3nr7S}[R,rA:V0~Ueh96k#(Y#:x&=I(p8 net1t0d=DNudv&w$yzZy}JD ;2-5[953XAB`1FrJ{ld6KtFqgA:EC7Ueu_p1d`I#yrZ2TUvJC])iV:zK\KUZ3F :((VK/%mrZ}k(d/uayFfVX]zumuC&e]*1YuVPb#.nt%::w(cURK~2dqlNZ%GRm+iX\Ml-fZ!gq|%osEWUG"cek.hSf0eU b4;3!zPiyP6?fUx333Mu;9Ih[8FFeG/ID`SoqkZc$eXuD$1H=CWN#a-^c(F%IT~X?+`Ua-|GIIYhZ=P?pUfU-tP}a EWELINA LACH

Na Bemowie fundusze pójdą m.in. na ścieżki rowerowe, bezpieczne przejście przez pętle i kwietną łąkę, stację serwisowania rowerów, chodnik, rewitalizację Lasu Bemowskiego i Park Górczewski.

Na Białołęce na: plażę, pas do skrętu, CYKLOstradę nad Kanałem Żerańskim itd.

Na Bielanach na sieci tras rowerowych i przystań Młociny, plac zabaw, budki lęgowe dla jeżyków i wróbli, książki dla biblioteki itd.

Na Mokotowie : na ochronę ptaków, sprzęt sportowy dla szkoły, ścieżkę nad Jeziorkiem Czerniakowskim, stojaki rowerowe itd.

Na Ochocie na: jeżyki, żywopłoty i bezpieczne przejścia dla pieszych, sad owocowy, nowe nasadzenia itd

Na Pradze Południe : na zakup koszy na śmieci i psie kupy, domki dla wolno żyjących kotów i audiobooki, bibliotekę nad Balatonem, stoły do ping-ponga, ptasi ogród i darmowe treningi boksu i kickboxingu dla dorosłych itd.

Na Pradze Północ na: kasztanowce, zieloną Ząbkowską, poidełko na placu zabaw w Parku Praskim itd.

W Śródmieściu na: zbiory dla bibliotek, sieci rowerowe, miejskie pszczoły, łąkę i żywopłoty zamiast słupków na Marszałkowskiej itd.

Na Targówku na: stojaki rowerowe, park biegacza i iluminacje świąteczne, zatokę parkingową, drogę rowerową i atrakcje wodne nad "jeziorkiem" przy Bardowkiego itd.

Na Ursynowie na: Kolejne 50 drzew dla Ursynowa i nowy park i dodatkowe polany ogniskowe itd.

W Wawrze na: stacje napraw rowerów, staw, tor rowerowy i filmowe wieczory itd.

W Wilanowie na: Usprawnienie ruchu rowerowego w Wilanowie itd.

Na Włochach na: siłownie plenerową, boisko do koszykówki, mini park linowy i ochronę kasztanowców itd.

Na Woli na: Sad owocowy z łąką, ławeczki do odpoczynku, nasadzenia drzew i krzewów i dokończenie remontu Parku Szymańskiego itd.

Na Żoliborzu na: Rewitalizacja Alei Wojska Polskiego, Zakup książek i organizacja spotkań autorskich w bibliotekach przy ulicy Broniewskiego, Poidełko wody pitnej dla dorosłych, dzieci i zwierząt na Kępie Potockiej itd.

Wszystkie zwycięskie projekty znajdziecie tutaj

Więcej o: