Warszawa stanęła po ulewach: Nieprzejezdne ulice, zalane tunele, korki, utrudnienia w komunikacji miejskiej

Wystarczyło kilka godzin intensywnego deszczu i stolica została sparaliżowana. Najgorzej wciąż jest na Ursynowie, w Wawrze, Rembertowie i Wesołej.

Poranek zaskoczył wszystkich. Przez kilka godzin nie działały m.in. zalane stacje metra na Ursynowie, dopiero ok. godz. 7:30 ruch został przywrócony, ale strażacy wciąż wypompowują wodę.

Wciąż nie działają windy na stacjach: Stadion Narodowy, Plac Wilsona i Wilanowska.

Najgorzej jest na Ursynowie, gdzie wciąż część ulic jest zalana, stoi m.in.  al. Wilanowska, Dolinka Służewiecka, ul. Taneczna i ul. Hawajska, ul. Śródziemnomorska, ul. Rodowicza "Anody", ul. Taneczna, ul. Legionów ul. Piłsudskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Utrudnienia na liniach autobusowych, tramwajowych i kolejowych są ogromne. Podtopione są też ulice w Rembertowie i w Wawrze i Wesołej.

Nikodem Kiełbowicz z warszawskiej straży pożarnej informuje o ok. 170 zgłoszeniach podtopień w stolicy, m.in. o podtopionych szpitalach. Najgorzej jest w Centrum Onkologii na ul. Roentgena i w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie zalane są piwnice.

Gigantyczne problemy są też na zjeździe z S8 do ul. Puławskiej, która stoi aż do centrum. Trudno wydostać się też z Grochowa, Gocławia, Siekierek i Ursynowa.

Jak informuje GDDKiA po intensywnych opadach deszczu zablokowane są:

łącznica zjazdowa z S79 na S2 kier. Puławska;

łącznica zjazdowa z kier. Puławskiej (S2) na S79 kier. Lotnisko;

2 pasy ruchu jezdni głównej w kier. Puławskiej.

Utrudnienia mają potrwać co najmniej do godz. 10.

W związku z zablokowanym przejazdem w Al. Gen. Sikorskiego występują utrudnienia w kursowaniu autobusów linii 108, 148, 166, 185, 189, 195, 402, 503. Autobusy kierowane są Al. Wilanowską - Sobieskiego z pominięciem Al. Gen. Sikorskiego oraz Św. Bonifacego na odc. Sobieskiego - Al. Gen. Sikorskiego.

Więcej o: