Koncert w formule silent disco na Ząbkowskiej. Zaśpiewa Natalia Kukulska

Festiwal Otwarta Ząbkowska już 21 sierpnia. Na jednej z najbardziej znanych praskich ulic znów będzie się działo. Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń jest silent electro w formule silent disco z samą Natalią Kukulską.

- W ubiegłym roku podczas Otwartej Ząbkowskiej odbywały się koncerty z nagłośnieniem. O ile mieszkańcy bardzo lubią to wydarzenie i wiele atrakcji, które w jego ramach organizujemy, to trochę narzekali na hałas. Postanowiliśmy zrezygnować z głośnych koncertów na rzecz koncertów akustycznych, bardziej kameralnych. Jednym z pomysłów było również, aby zorganizować silent disco - mówi Krzysztof Kudelski, jeden z organizatorów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak dodaje, pomysł bardzo spodobał się Natalii Kukulskiej. - Natalia Kukulska tworzy ambitną muzykę elektroniczną, tworzy nowe, klubowe aranżacje do swoich starszych utworów. Uznaliśmy, że pomysł na zorganizowanie silent electro w formule silent disco będzie świetnym pomysłem - dodaje Kudelski.

W silent disco będzie mogło wziąć udział nawet 500 osób. - Na razie mamy 300 słuchawek, ale staramy się jeszcze o 200. Liczymy na to, że koncert w takiej formule spodoba się mieszkańcom Warszawy - mówi Kudelski.

Otwartą Ząbkowską wspiera Google Campus Warsaw. - Organizujemy silent electro na terenie Campusu. Każdy, kto wejdzie, na pewno dostanie słuchawki. Nie chcemy, żeby doszło do tego, że ktoś będzie oglądał poruszające się usta wokalistki - mówi Kudelski.

"Cichy" koncert odbędzie się 21 sierpnia między 20 a 22. Festiwal  Otwarta Ząbkowsk a startuje już w ten weekend i potrwa do końca sierpnia.

Więcej o: