Tour de Pologne Warszawa. Od południa ogromne utrudnienia w Śródmieściu i na Mokotowie

Wyścig startuje o godzinie 13:20 z Radzymina. Przed 14:00 kolarze mają docierać do Warszawy. Tam zrobią siedem okrążeń ulicami w rejonie Traktu Królewskiego. Utrudnień w ruchu można się spodziewać aż do wieczora.

Z największymi utrudnieniami należy liczyć się od godziny 12:30. Na niektórych ulicach utrudnienia potrwają aż do wieczora.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W godz. 12-17 będzie wstrzymywany przejazd Al. Jerozolimskimi na wysokości ronda de Gaulle'a. Nieprzejezdne będą również ulice: Mazowiecka, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, Belwederska (od Bagateli do Spacerowej) i północna jezdnia Gagarina.

Utrudnienia w ruchu wystąpią również na Wisłostradzie - kierowcom pozostanie do użytku tylko jeden pas ruchu.

Na objazdy skierowanych zostanie kilka linii autobusowych (szczegóły w Tour de Pologne w stolicy: zakaz parkowania, zamknięte ulice i zmienione trasy autobusów [MAPA] ).

Pierwsi kolarze na mecie na pl. Teatralnym spodziewani są ok. godz. 16.30. W tej okolicy utrudnień trzeba się spodziewać aż do wieczora.

Ulice, którymi kolarze przejadą siedem okrążeń: Topiel, Browarna, Karowa, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Senatorska, pl. Teatralny, Wierzbowa, pl. Piłsudskiego, Królewska, Mazowiecka, Świętokrzyska, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Belwederska, Gagarina (jezdnia w kierunku centrum), Czerniakowska (jezdnia w stronę Wilanowa), Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Książęca, Kruczkowskiego, Topiel, Browarna, Karowa, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Senatorska - meta na pl. Teatralnym.

Tour de Pologne 2016 będzie rekordowy. W dwustuosobowym peletonie będzie w sumie aż 24 Polaków. Wystartuje wielu znanych kolarzy, m.in. były mistrz świata Michał Kwiatkowski, który pojedzie z kolegami z drużyny Sky Michałem Gołasiem i Nicolasem Rochem oraz Włoch Diego Ulissi z ekipy Lampre Merida.

Więcej o: