Plac Europejski z nowymi muralami. Zaprojektowali je wybitni artyści!

François Schuiten zaprojektował stację metra Porte de Hal w Brukseli oraz Arts et Métiers w Paryżu. Rafał Olbiński plakat promujący Nowy Jork. Ich najnowsze prace można oglądać na Placu Europejskim przy Warsaw Spire.

Spodobało ci się? Polub nas

Grafiki znajdujące się na zrujnowanych kamienicach przy ul. Grzybowskiej śmiało można nazwać dziełami sztuki. François Schuiten ma 60 lat i jest belgijskim artystą tworzącym komiksy, m.in. kultowej futurystycznej serii "Mroczne miasta" . Zaprojektował też stację metra Porte de Hal w Brukseli oraz Arts et Métiers w Paryżu . - Był najbardziej wymagającym artystą, z jakim mieliśmy okazję współpracować. Niesamowity człowiek. Doskonale wie, czego chce. Wie, jak ma wyglądać jego praca w dużym formacie. Zależy mu na najwyższej jakości odwzorowania, by poszczególne postacie przekazywały odpowiednie emocje" - tak o współpracy z artystą mówi Bartek Leśniewski, współzałożyciel Good Looking Studio, który zrealizował murale.

Plac Europejski z nowymi muralami. Zaprojektowali je wybitni artyści!Plac Europejski z nowymi muralami. Zaprojektowali je wybitni artyści! materiały prasowe materiały prasowe

Z kolei 73-letni Rafał Olbiński współpracuje z takimi pismami, jak "The New York Times" i "Der Spiegel". Artysta otrzymał główną nagrodę w konkursie na plakat promujący Nowy Jork jako stolicę świata, został też laureatem tzw. Międzynarodowego Oskara za najbardziej niezapomniany plakat na świecie w konkursie "Prix Savignac" w Paryżu. Prace artysty są eksponowane m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Toyamie i Carnegie Foundation w Nowym Jorku .

Więcej o: