Pokemon Go w Warszawie. Pokemony wracają, i to jak! Gdzie znajdziesz Pikachu?

Internet huczy od informacji o pemierze nowej gry Pokemon Go. Mimo że nie trafiła ona jeszcze oficjalnie do Polski, miłośnikom Pikachu i Charizarda udało się to obejść. Gdzie szukać stworków w Warszawie? Dosłownie wszędzie! Kiedyś każdy grał na Gameboy'u w Pokemony, dziś musi się ruszyć z domu, by uczestniczyć w rozgrywce w zupełnie nowej odsłonie. Kto nie zna gry, na pewno szybko się w nią wkręci.

Pokemon Go, zdaniem ekspertów, to najważniejsza i największa tegoroczna premiera w świecie mobilnych gier. Od wczoraj najwięksi fani Pokemonów biegają po Warszawie i łapią wyimaginowane stworki. Właśnie 7 lipca wystartowało Pokemon Go, czyli świeża gra przygotowana przez Nintendo i Niantic. Gracze z całego świata rzucili się na nową produkcję z Pokemonami, choć gra oficjalnie dostępna jest wyłącznie na kilku wybranych rynkach.

Gra w PokemonyGra w Pokemony Przystanek Morskie Oko/ Anthony Lowrey Przystanek Morskie Oko/ Anthony Lowrey

W Polsce Pokemon Go na iPhone'a można pobrać np. z australijskiego lub amerykańskiego sklepu App Store. Pokemon Go na Androida można zainstalować bezpośrednio z pliku APK. Jednym ze źródeł może być portal APK Mirror lub APK Pure.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Gra, jak piszą eksperci, tylko w niewielkim stopniu przypomina produkcje na konsole Nintendo, czyli m.in. Gameboy'e. Cel jest podobny - należy schwytać wszystkie stworki i stoczyć pojedynek. Formuła jest jednak zupełnie nowa.

W końcu kieszonkowe Pokemony doczekały się wersji na smartfony. Pokemon Go to gra wykorzystująca tzw. rzeczywistość rozszerzoną. Awatar gracza porusza się po prawdziwej mapie wykorzystując moduł GPS w smartfonie - aby zagrać trzeba przede wszystkim wyjść z domu. Pokemony łapie się w ich naturalnym środowisku.

PokemonyPokemony Nowy Świat i Ordynacka/ Klaudia Jamróz Nowy Świat i Ordynacka/ Klaudia Jamróz

PokemonyPokemony Klaudia Jamróz

Pokemon GoPokemon Go Klaudia Jamróz ul. Chmielna/ Klaudia Jamróz

Na Facebooku już powstała grupa poświęcona grze w Warszawie , do której można dołączyć po akceptacji przez jednego z użytkowników. Warszawiacy stworzyli również stronę Pokemon Go Polska , gdzie publikują różne informacje na temat gry. Gdzie można spotkać Pokemony? Dosłownie wszędzie! Kryją się waszym miejscu pracy, na ulicy, przystankach autobusowych, tramwajowych, a nawet w galeriach handlowych!

Pokemon Go w WarszawiePokemon Go w Warszawie Marek Pyzowski Galeria Mokotów/ Marek Pyzowski

Na mieście można znaleźć bardzo wiele stworków Pidgey. Ale jednemu warszawiakowi udało się też znaleźć najsłynniejszego Pokemona - Pikachu! Zdaniem użytkowników gry, szanse na znalezienie tego pokemona są bardzo małe! Uwaga! Skrył się m.in. w Galerii Mokotów.

Inne chodzą po ulicach. Anthony w drodze do pracy znalazł jednego przy ulicy Dąbrowskiego, drugiego na przystanku tramwajowym Morskie Oko.

Inni znaleźli Pokemony na Bemowie. Na zdjęciu Meowth przy ulicy Siemiatyckiej. Bartek znalazł również Pokemona na Rozłogi.

Pokemony w WarszawiePokemony w Warszawie Bartek Kulczycki Bemowo, ul. SiemiatyckaBartek Kulczycki

Pokemon GoPokemon Go Bartek Kulczycki Bemowo, ul. Rozłogi/ Bartek Kulczycki

Klaudia znalazła Pokemony na Chmielnej i przy Nowym Świecie.

Pokemon GoPokemon Go Chmielna/ Klaudia Jamróz ul. Chmielna/ Klaudia Jamróz

Inne osoby wysłały nam zdjęcia Pokemonów z warszawskich sklepów spożywczych.

Pokemon GoPokemon Go Pokemon Go Pokemon Go

Kilka skryło się również w naszej redakcji i biega po klawiaturze komputerów.

Pokemon GoPokemon Go Pokemon Go - Agora ul. Czerska/ Siedziba Agory

Gra jeszcze nie pojawiła się oficjalnie w Polsce, a już ma swoich zwolenników i przeciwników. Dla jednych to tylko chodzenie po mieście i klikanie w grafiki, innym wystarczy to, że mogą cofnąć się w czasie do lat dzieciństwa. Ciekawie, zdaniem wielu, zaczyna się dopiero, gdy wejdzie się na kolejne poziomy. Gra staje się coraz bardziej skomplikowana i można rywalizować z innymi użytkownikami.

Pokemon GoPokemon Go Wesoła - Plac Wojska Polskiego Wesoła - Plac Wojska Polskiego

Eksperci przestrzegają - Pokemon Go szybko zżera baterię, sugerowane jest zabieranie na spacery powerbanka. Należy mieć też oczy dookoła głowy - nie wpaść przypadkiem pod samochód, rower lub nie trafić tam, gdzie się nie zamierzało, by nie zostać dźgniętym nożem. Przytrafiło się to pewnemu nastolatkowi w Chicago, który podczas spaceru dotarł do niebezpiecznej dzielnicy. Trzymając w dłoniach włączony telefon skupił na sobie uwagę na tyle, że został dźgnięty nożem, a telefon znalazł się w kieszeni złodzieja.

Pokemony w WarszawiePokemony w Warszawie Złote Tarasy/ Rafał Bogusz Złote Tarasy/ Rafał Bogusz

Pokemon GoPokemon Go Pokemon Go Pokemon Go

Pokemony w WarszawiePokemony w Warszawie Powiśle, przy Centrum Nauki Kopernik/ Jacek Ziobroń Powiśle, przy Centrum Nauki Kopernik/ Jacek Ziobroń

Z kolei w Meksyku podczas próby złapania wirtualnego potworka młody człowiek spadł z mostu. Gra sprawia problemy także innym. Budynek policji z Darwin w Australii został oznaczony jako PokeStop, w którym można znaleźć różne przedmioty. "Atakujący" posterunek gracze zmusili funkcjonariuszy do wydania oświadczenia tłumaczącego, że aby zdobyć Pokeballe, wcale nie trzeba wchodzić do budynku.

Pokemony w WarszawiePokemony w Warszawie Metro Centrum/ Asia Kaczyńska Metro Centrum/ Asia Kaczyńska

Pokemony zajechały nawet do Łomianek.

PokemonyPokemony Łomianki/ Emil Woźniak Łomianki/ Emil Woźniak

Więcej o: