Od poniedziałku duże zmiany w centrum. Wreszcie zacznie się długo wyczekiwany remont torów [WIDEO]

Przez dwa miesiące tramwaje nie będą kursować w al. Jana Pawła II przy Hali Mirowskiej. Do końca wakacji zostanie tam wyremontowane torowisko, a przystanki będą poszerzone. Dwie linie tramwajowe zmienią swoje trasy, jedna zostanie zawieszona, od poniedziałku będą też kursować linie zastępcze.

Spodobało ci się? Polub nas

Remont torów w al. Jana Pawła II między rondem ONZ a skrzyżowaniem z al. Solidarności miał się zacząć wcześniej. Jednak z powodu odbywającego się teraz szczytu NATO w Warszawie przesunięto początek prac na noc z niedzieli na poniedziałek (10-11 lipca).

Co się zmieni?

Tramwajarze zmodernizują torowisko, będą nowe, szersze przystanki na wysokości Hali Mirowskiej (ten, który jest dziś przy ul. Elektoralnej, zostanie przeniesiony), dobudują także brakujące odcinki drogi rowerowej i przejazdy przez skrzyżowania. Wszystkie prace w al. Jana Pawła II zakończą się we wrześniu.

 

Utrudnienia w ruchu

W pierwszym etapie prac wyłączone z ruchu będą lewe pasy obydwu jezdni al. Jana Pawła II (wzdłuż torowiska). Zamknięty będzie także przejazd przez skrzyżowanie w ciągu ul. Elektoralnej.

Przez dwa miesiące nie będą kursowały tramwaje linii 11 . Swoje trasy aż do 11 września zmienią:

* 17 - pojadą al. Niepodległości, Nowowiejską, Marszałkowską, Andersa, Stawki i al. Jana Pawła II,

* 33 - będą kursowały al. Jana Pawła II, al. Solidarności i Wolską.

- Wybrane kursy linii 33 , oznaczone na wyświetlaczu jako "kurs skrócony", będą realizowane do przystanku Kino Femina. W tym miejscu skład zmieni numer linii na 72 i pojedzie po jej trasie w kierunku Woronicza - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

ZTM uruchomi także dwie tramwajowe linie zastępcze:

* 71 (Służewiec - Metro Młociny),

* 72 (Woronicza - Kino Femina).

Od poniedziałku zacznie także kursować autobusowa linia zastępcza Z17 (Dw. Centralny - CH Arkadia).

Więcej szczegółów na przystankach i na stronie ZTM .

Więcej o: