KOD organizuje manifestację w czasie szczytu NATO: "I have a dream - Mam marzenie"

Manifestację pod takim hasłem organizuje w sobotę Komitet Obrony Demokracji. - Szacujemy, że weźmie w niej udział kilka tysięcy osób - mówi metrowarszawa.pl Krystyna Świerzowska z KODu.

Skwer na skrzyżowaniu ulic Pańskiej i Twardej imienia Martina Luthera Kinga zostanie nadany na wniosek Komitetu Obrony Demokracji i Rady Miasta Stołecznego Warszawy. Z tej okazji KOD postanowił zaprotestować, przeciwko jak pisze: " #dobrejZmianie ".

Spodobało ci się? Polub nas

Na pytanie czy data wydarzenia jest przypadkowa KOD odpowiada: - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - mówi nam Krystyna Świerzowska z biura prasowego Komitetu Obrony Demokracji.

"Mam marzenie, że pewnego dnia naród nasz wzniesie się na wyżyny prawdziwego sensu swojej wiary i uzna za prawdę oczywistą, że wszyscy ludzie zostali stworzeni równymi" - mówił Martin Luther King w 100. rocznicę zniesienia niewolnictwa. 28 sierpnia 1963 roku, podczas Marszu na Waszyngton pastor Martin Luther King wygłosił do 200-tysięcznego tłumu przemówienie. To wtedy padły pamiętne słowa, które usłyszał cały świat: "I Have a Dream" (Mam marzenie)" - przypominają działacze KOD na swojej stronie internetowej.

Więcej o: