Znów zamkną ulicę Ząbkowską na weekend. Kolejna odsłona letniego festiwalu na Pradze

Już za tydzień, w drugiej połowie lipca (16 i 17 lipca) startuje tegoroczna odsłona festiwalu "Otwarta Ząbkowska". Zaplanowano sporo atrakcji.

Jedną z atrakcji pierwszego dnia imprezy będzie otwarcie wystaw: "Winyle w witrynach" oraz "Otwarty Antykwariat", gdzie będzie można kupić książki, winyle i CD. Będzie też koncert "Happy play jazz band" (godz. 16.30). Organizatorzy zapraszają też na rozmowę "Różyc, jazz i Tyrmand" z udziałem gości i publiczności.

Spodobało ci się? Polub nas

Natomiast w niedzielę impreza odbędzie się w klimacie etno. Na scenie (między godz. 12.15, a 13.15) pojawi się Kapela Warszawiaki, w programie również warsztaty tańców podwórkowych. Od godz. 14 usłyszymy koncert pod hasłem "Petersburg - Odessa", pieśni i piosenki rosyjskie i ukraińskie Evgen Malinovskiy oraz grupę wokalną "Dziczki". Zaplanowano również (o godz. 15.10) wycieczkę z przewodnikiem varsavianistą Januszem Sujeckim. Wieczorem (godz. 20) widzowie będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach salsy.

Festiwal "Otwarta Ząbkowska" jest realizowany w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy. Działania te skupiają się w trzech dzielnicach (Praga-Północ, Praga-Południe, Targówek) na 6 obszarach: Nowa i Stara Praga, Szmulowizna, Kamionek, Targówek Mieszkaniowy i Fabryczny.Warszawa przeznacza na program 1,4 mld zł.

Więcej o: