Plaża po prawej stronie Wisły będzie zamknięta. Sprawdź kiedy

W związku ze szczytem NATO, między 6 a 9 lipca w znacznej mierze zmieni się funkcjonowanie ulic w Śródmieściu, na Pradze-Południe, Woli oraz Ochocie. Zamknięta będzie również nadwiślańska plaża na wschodnim brzegu rzeki pomiędzy mostem Józefa Poniatowskiego a Świętokrzyskim.

W piątek, 8 lipca oraz sobotę, 9 lipca w stolicy odbędzie się szczyt NATO. Wezmą w nim udział przywódcy państw i rządów 28 krajów, m.in. prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama. Mieszkańcy stolicy muszą przygotować się na duże utrudnienia w poruszaniu się po mieście. O utrudnieniach w ruchu podczas szczytu pisaliśmy szczegółowo wczoraj .

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zmiany w funkcjonowaniu miasta podczas szczytu dotknie nie tylko osób poruszających się komunikacją miejską, rowerzystów i zmotoryzowanych. Ale również plażowiczów oraz tych, którzy wieczory pomiędzy 6 a 9 lipca najchętniej spędziliby nad Wisłą.

Plaża po prawej stronie Wisły, a dokładnie pomiędzy mostem Józefa Poniatowskiego a Świętokrzyskim zostanie bowiem na te kilka dni zamknięta.

Jak informuje ratusz, ze względu na specyfikę lipcowego wydarzenia, w którym udział bierze wiele głów państw, wymienione informacje mogą ulec zmianie. W trakcie trwania samego szczytu służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.

Więcej o: