Samotność nie jest fajna. Ufunduj pani Zofii wakacje. Wystarczy 47 zł

Pani Zofia ma 85 lat, 2 kule i okno z widokiem na ul. Czerniakowską. To jej cały świat. Już 47 zł wystarczy, aby zabrać seniorkę na wycieczkę.

Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich", które opiekuje się osobami starszymi postanowiło zebrać środki na wakacyjny wyjazd swoich podopiecznych. - Chcemy, aby Zofia, jak i inni podobnie samotni seniorzy mieli okazję poczuć czym są wakacje. Chcemy, aby przez chwilę ich samotność przerwał pobyt na łonie natury i towarzystwo innych osób - wyjaśnia organizacja. I prosi o wsparcie warszawiaków.

Spodobało ci się? Polub nas

Datki zbierane są w wysokości: 47 zł i 85 zł . Są to kwoty, które zapewnią jednodniowy pobyt w Spale , znanej letniskowej miejscowości. Kwota 47 zł pozwoli seniorom zapewnić: transport autokarowy, posiłek, napoje, drobne atrakcje na wycieczce.

Przygotowywany jest również 6 dniowy pobyt w Spale dla 25 podopiecznych stowarzyszenia z Warszawy, Poznania i Lublina. Tych, którzy najbardziej potrzebują wypoczynku, a nie mają szans na samodzielne wakacje. 85 zł to koszt jednej doby pobytu wakacyjnego dla jednej osoby (kwota obejmuje: nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, atrakcje na miejscu pobytu).  Podopiecznym towarzyszyć będzie 10 wolontariuszy.

- Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy dotychczas wsparli naszą akcję - mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich". - To dzięki ich wpłatom w czerwcu odbyło się już 5 jednodniowych wycieczek - wielka radość i ogromne przeżycie dla naszych podopiecznych.

Pobyt w Spale planowany jest na przełom sierpnia i września.

Akcję można wspierać tu: www.malibracia.org.pl

Więcej o: