Warszawa wyróżniona! Jesteśmy w światowym rankingu miast przyjaznych weganom

Choć nie znaleźliśmy się w pierwszej piątce, to i tak sukces jest wielki. Warszawa została doceniona przez Happy Cow - największy na świecie przewodnik po wegańskich restauracjach.

Spodobało ci się? Polub nas

Amerykański serwis Happy Cow, szczególnie znany wśród turystów ceniących kuchnię wegańską i wegetariańską, przygotował zestawienie miast, które są im przyjazne. Tym razem mamy powód do dumy. Warszawa znalazła się w gronie 11 miast, które mają się czym pochwalić tym, którzy w codziennej diecie rezygnują z produktów pochodzenia zwierzęcego. Ranking powstał na podstawie głosów zebranych od użytkowników serwisu.

Jak napisano, nasze miasto stało się w ostatnich latach mekką dla wegan: "Warszawa oferuje obecnie ponad 30 wegańskich restauracji, z których większość znajduje się w centrum, a przemieszczanie się między nimi nie zajmie nam więcej niż 10 minut".

Ranking najbardziej przyjaznych miejsc na świecie otwiera Berlin. Dalej plasują się amerykańskie miasta: Nowy Jork, Portland i San Francisco. Piąte miejsce w tym zestawieniu zajmuje Londyn. Oprócz Warszawy doceniono jeszcze Chiang Mai w Tajlandii, Los Angeles, Singapur, Tajpej i Toronto.

Więcej o: