Wieczorem msza za zmarłą wczoraj Janinę Paradowską. Poprosili o nią przyjaciele dziennikarki

Msza w intencji Janiny Paradowskiej zostanie odprawiona o godz. 18 w kościele Duszpasterstwa Środowisk Twórczych przy pl. Teatralnym w Warszawie. Pogrzeb dziennikarki odbędzie się w sobotę w Krakowie.

Spodobało ci się? Polub nas

"Wszystkich, którzy chcieliby uczcić pamięć Janiny Paradowskiej (...), informujemy, że w dniu 30 czerwca (czwartek) o godz. 18.00 , w kościele Duszpasterstwa Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie z inicjatywy grupy przyjaciół odbędzie Msza Święta w jej intencji. Mszę celebrował będzie ksiądz Andrzej Luter" - napisano na stronie radia TOK FM .

Janina Paradowska zmarła wczoraj. Miała 74 lata. Była dziennikarką i publicystką tygodnika "Polityka" i radia TOK FM.

Karierę zaczynała od tematów społecznych w "Kurierze Polskim". Po stanie wojennym pracowała w "Życiu Warszawy", gdzie kierowała działem politycznym i kulturalno-oświatowym. Relacjonowała m.in. obrady Okrągłego Stołu.

W 1991 roku dołączyła do redakcji "Polityki", z którą była związana przez następne 25 lat. Była komentatorką polityczną, inicjatorką Salonów Polityki i prowadzącą spotkania z tego cyklu z udziałem polityków, przedsiębiorców, przedstawicieli mediów i kultury.

Janina ParadowskaJanina Paradowska fot. Jakub Ociepa / Agencja Wyborcza.pl Janina Paradowska, fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta

Przez 13 lat prowadziła audycję "Poranek Radia TOK FM". Wczoraj nie przyszła na swój program. Wtedy okazało się, że dziennikarka zmarła. Ostatni swój program prowadziła w ubiegłym tygodniu.

W 2008 roku zaczęła też prowadzić program telewizyjny "Puszka Paradowskiej" w Superstacji.

Była wielokrotnie nagradzana za swoją działalność dziennikarską - w tym najważniejsze branżowe wyróżnienie, czyli Grand Press. Jako dziennikarka została wyróżniona wieloma nagrodami i tytułami, m.in. nagrodą Polskiego PEN-Clubu im. Ksawerego Pruszyńskiego, nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 2011 r. otrzymała nagrodę Kisiela.

Jak podało radio TOK FM, pogrzeb Janiny Paradowskiej rozpocznie się w sobotę o godz. 13 w kościele Karmelickim w Krakowie. Dziennikarka zostanie pochowana o godz. 14.30 na Cmentarzu Rakowickim.

Więcej o: