Zygmunt III Waza od dziś w szaliku reprezentacji Polski. "Zygmunt też kibicuje. Do boju Polacy!"

Najstarszy i najwyższy świecki pomnik w Warszawie znów zmienił wygląd. Od dzisiaj król Zygmunt III Waza spogląda na miasto ubrany w szalik reprezentacji Polski. Szalik zawiesił wiceprezydent Jarosław Jóźwiak, który zrobił sobie selfie z Zygmuntem.

Odziewanie Zygmunta w szalik staje się powoli tradycją. Jeszcze niedawno Zygmunt miał na sobie szalik Legii, dziś, z wiadomych powodów, został owinięty szalikiem Polski.

- Zygmunt już kibicuje - ogłosił miejski ratusz na swoim profilu na Facebooku. Czy przyniesie Polakom szczęście i sprawi, że dostaniemy się do finału?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W sobotę Polacy zwyciężyli w niezwykle emocjonującej rozgrywce ze Szwajcarią. Wygrana w meczu zapewniła im awans do ćwierćfinału. Mecz Polski z Portugalią w ramach Euro 2016 odbędzie się już w najbliższy czwartek o godz. 21. Spotkanie na żywo można oglądać na stadionie w Marsylii lub przed telewizorami. Transmisja meczu na TVP 1 i Polsacie.

Zygmunt w szalikuZygmunt w szaliku Twitter.com/ Jarosław Jóźwiak Twitter.com/ Jarosław Jóźwiak

Monument zwany Kolumną Zygmunta wzniesiony został w 1644 roku z inicjatywy króla Władysława IV na cześć jego ojca Zygmunta III Wazy, który przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy. Trzymana w prawej dłoni szabla symbolizuje jego dzielność, a krzyż w lewej - gotowość do walki ze złem.

Więcej o: