W piśmie wysłanym ministrowie sprawiedliwości czytamy m.in.:
- Jolanta Brzeska była jedną z organizatorek ruchu lokatorskiego. Jej zwęglone zwłoki zostały znalezione w Warszawie w Lesie Kabackim 1 marca 2011 roku. Znane było jej zaangażowanie w działania środowisk lokatorskich, które z wielką determinacją do dziś zajmują się sprawami osób zagrożonych eksmisją ze zwracanych kamienic i piętnują patologię przy reprywatyzacji nieruchomości warszawskich.
facebook.com/lisiecki.pawel facebook.com/lisiecki.pawel facebook.com/lisiecki.pawel
W rozmowie z nami poseł Paweł Lisiecki (były burmistrz Pragi Płn) zdradził mi.in., że decyzja o powtórnym śledztwie zrodziła się, kiedy w stołecznym ratuszu rozpoczęto śledztwo dotyczące reprywatyzacji.
Spodobało ci się? Polub nas
- W związku z tym, że w warszawskim ratuszu są prowadzone śledztwa dotyczące reprywatyzacji, zwróciliśmy się do ministra Zbigniewa Ziobry z prośbą, żeby zajął się tą sprawą, która wg nas ma związek ze śmiercią Jolanty Brzeskiej - mówi Lisiecki. - Chcemy, żeby minister sprawdził, czy poprzednie śledztwo było umorzone prawidłowo, czy istnieją przesłanki, które każą do niego wrócić. Jesteśmy po słowie z ministrem, obiecał, że przyjrzy się sprawie, poprosił o dokumenty. Dobrym pomysłem wydaje się, żeby powtórnym śledztwem zajął się kto inny, niekoniecznie prokuratura okręgowa w Warszawie, ale tę decyzję zostawiamy ministrowie Ziobrze, który obiecał odpowiedzieć na nasze pismo do końca przyszłego tygodnia - mówi poseł Lisiecki.
Jolanta Brzeska Fot . Albert Zawada / Agencja Wyborcza.pl Fot . Albert Zawada / Agencja Gazeta
Poseł nie ukrywa, że śledztwo w ratuszu może mieć wpływ na sprawę Jolanty Brzeskiej, że jest "dobry klimat", żeby do sprawy wrócić.
Kto jest winien tej śmierci? fot. AG fot. AG
Przypomnijmy: Poprzednie śledztwo w sprawie Jolant Brzeskiej zostało umorzone 8 kwietnia 2013 roku. Sprawcy zbrodni nie zostali wykryci, ekspertyza wykluczyła samobójstwo.