Oddaj białe prześcieradło do Schroniska Na Paluchu. Pomoże psom przetrwać upały

Nie tylko ludzie źle czują się w upalne dni. Dla psów, kotów i innych zwierząt potrafią być prawdziwym koszmarem. Stołeczne schronisko planuje szczególną opieką otoczyć swoje zwierzaki. I prosi warszawiaków o wsparcie.

- Generalnie schronisko jest przygotowane na upały. Jedyne czego potrzeba to białych prześcieradeł. Tkaniną osłaniane boksy. Doskonale się sprawdzają, dają ochłodę - mówi Aleksandra Gajewska, warszawska radna niezwykle zaangażowana w prawa zwierząt. I dodaje, że niektóre pieski mają problemy kardiologiczne i nadmiar słońca może im zaszkodzić.

Schronisko poprosiło również swoich wolontariuszy, aby wyprowadzali psy w zacienione miejsca, a nie na otwartą przestrzeń.

Spodobało ci się? Polub nas

Białe prześcieradła można przekazać schronisku podczas sobotniego Dnia Psa w Parku Praskim . Impreza rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do wieczora. Zaplanowano mnóstwo atrakcji m.in. warsztaty pod hasłem "Pies i dziecko " (godz. 12.15), spotkanie dotyczące pierwszej pomocy weterynaryjnej (godz. 13), marszobieg na 6 łap (godz. 14.20), "Jak elementy układanki" czyli jak wybrać psa dla siebie (godz. 15), szkolenie pozytywne psów Dog Masters (godz. 17). Ponadto będzie można poznać podopiecznych schroniska, zaplanowano również konkursy , porady behawioralne i stomatologiczne .

Więcej o: