Hanna Gronkiewicz-Waltz nie chce wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. To widać w Warszawie

?Życzę Europie, by czwartkowe referendum wzmocniło siły proeuropejskie w Wielkiej Brytanii? - napisała na Facebooku prezydent Warszawy. Wczoraj wieczorem na elewacji Pałacu Kultury i Nauki wyświetlono brytyjską flagę.

Spodobało ci się? Polub nas

"Zostańcie w Unii" - apeluje Hanna Gronkiewicz-Waltz na swoim blogu w serwisie natemat.pl .

" Pomimo, że czwartkowe referendum w sprawie Brexitu nie dotyczy Polski bezpośrednio, to skutki tej decyzji będą dla Polaków odczuwalne. Niezależnie od wyniku, którego konsekwencje zapewne już w piątek rano wpłyną na rynki na całym świecie. Warszawa, stolica otwarta i prounijna, trzyma kciuki za pozostaniem Wielkiej Brytanii we wspólnocie. Podświetlenie Pałacu Kultury i Nauki jest symbolem solidarności z Londynem jako ważnym elementem potężnego projektu pokojowej Europy" - napisała prezydent Warszawy.

Dziś rano na swoim Facebooku Hanna Gronkiewicz-Waltz opublikowała nocne zdjęcie Pałacu Kultury z wyświetloną na elewacji brytyjską flagą. Można ją było zobaczyć wczoraj wieczorem. Dziś znów PKiN będzie podświetlony.

Brytyjska flaga wyświetla się na elewacji PKiNBrytyjska flaga wyświetla się na elewacji PKiN Fot. facebook Hanny Gronkiewicz-Waltz Brytyjska flaga widoczna wczoraj na elewacji Pałacu Kultury i Nauki, fot. facebook Hanny Gronkiewicz-Waltz

"Życzę Europie, by czwartkowe referendum wzmocniło siły proeuropejskie w Wielkiej Brytanii. I aby, podobnie jak podczas pierwszego referendum w tej sprawie w 1975, Brytyjczycy podjęli najlepszą dla siebie i dla całej Unii decyzje. Decyzję o wspólnocie" - napisała na Facebooku.

Więcej o: