Pierwsza taka barka w Warszawie! Koncerty i pokazy na samym środku Wisły

Stolicy przybyła kolejna atrakcja turystyczna - przeszkolony, pływający obiekt iBarka czyli inaczej ?Infobarka Wisła?. W środku będzie można obejrzeć interaktywną wystawę związaną z wodą.

Spodobało ci się? Polub nas

Miejsce jest otwarte na miłośników rzeki. Na co dzień, od godz. 12 do 20, w zacumowanej przy bulwarze Jana Karskiego łodzi udzielane będą informacje o ciekawych wydarzeniach nad Wisłą. - Na interaktywnej wystawie znajdą się informacje poświęcone Wiśle, zarówno o tej historycznej, jak i dzisiejszej - tłumaczy pomysłodawca projektu Przemysław Dziubłowski z Fundacji "Do Dzieła!".

iBarka, projekt Fundacji 'Do Dzieła!'iBarka, projekt Fundacji "Do Dzieła!" fot. MACIEJ KRÜGER fot. MACIEJ KRÜGER

Pływający obiekt jest długi na 16 metrów i ma 5,5 metra szerokości. Na miejscu organizowane będą również wykłady, warsztaty i debaty. Działalność iBarki zainauguruje wernisaż wystawy "Skarby Wisły".

Program otwarcia iBarki

23.06.2016 (czwartek), godz. 20:00 Koncert ImproWisła - koncert Jacka Mazurkiewicza (kontrabas) i Sabah Al Ani (saksofon ) , improwizacja muzyczna inspirowana Wisłą. Płynący koncert na Wiśle - odcinek Most Poniatowskiego - Most Gdański.

iBarka, projekt Fundacji 'Do Dzieła!'iBarka, projekt Fundacji "Do Dzieła!" fot. MACIEJ KRÜGER fot. MACIEJ KRÜGER

24.06.2016 (piątek), godz. 18:00 spotkanie przyrodniczo-ornitologiczne i promocja książki Stefana Kłosiewicza, pasjonata fotografii i ornitologii.

Plaża Flotylli Wiślanej/Stacja Wodna 511

godz. 20:00

Pokaz zdjęć Jerzego Dziubłowskiego i Tomasza Lewickiego z pierwszego rejsu iBarki z Bydgoszczy do Warszawy .

Plaża Flotylli Wiślanej/Stacja Wodna 511

iBarka, projekt Fundacji 'Do Dzieła!'iBarka, projekt Fundacji "Do Dzieła!" Maciej Krüger Maciej Krüger

25.06.2016 (sobota), godz. 18:00 koncert w ramach "Wianków nad Wisłą. 2016" . Zagra zespół The Nobodies i Hambawenah, czyli akustyczne instrumenty, rootsowe brzmienia i teksty w klimacie miejskiego folkloru. Muzycy są lub byli związani m.in. z kapelami: Projekt Warszawiak , Spoko Armia, Poeci Jezior czy Warsaw Sheiks.

Bulwar Jana Karskiego

Więcej o: