Zimą rozdał bezdomnym kilkadziesiąt paczek z jedzeniem i ubraniami. Chce powtórzyć akcję. Prosi o wsparcie

- Zbierałem pieniądze za pomocą strony pomagam.pl. Udało mi się zebrać około 7 tys. zł. Za te pieniądze kupiłem jedzenie oraz ubrania. Chcę powtórzyć akcję - mówi i prosi o pomoc w dotarciu do większej liczby osób.

Michał, by pomóc bezdomnym postanowił wykorzystać jedną z ostatnio bardzo popularnych form zbierania pieniędzy - crowdfunding. Za środki zebrane za pośrednictwem platformy pomagam.pl chce kupić bezdomnym ubrania na zimę oraz jedzenie.

- Chodząc po ulicach Warszawy i widząc osoby bezdomne na swojej drodze, którym w pewnym momencie życia powinęła się noga, stwierdziłem, że chciałbym im w jakiś sposób pomóc - mówi Michał. - Nadchodzi zima, nie raz słyszymy o tym, że jakiś bezdomny umarł z wyziębienia. Zakup kurtek, butów czy jedzenia to naprawdę nic wielkiego. Mi akurat się powodzi, więc dlaczego miałbym nie pomóc tym, którzy sami sobie nie radzą - dodaje.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pierwsza odsłona jego akcji odbyła się w listopadzie. - Zbierałem pieniądze za pomocą strony pomagam.pl. Udało mi się zebrać około 7 tys. zł. Za te pieniądze kupiłem jedzenie oraz ubrania. Część ubrań przesłali na mój adres prywatny osoby chętne, by pomóc. Złożyłem około 40 paczek. Rozdałem prawie wszystkie - mówi Michał.

Michałowi rozdawać pomogły cztery osoby. Wsparcia udzieliła mu również szkoła, do której uczęszczał - Zespół Szkół Gastronomicznych przy ul. Poznańskiej. - Wcześniej informowałem bezdomnych z okolic Dworca Centralnego oraz Zachodniego, że będę rozdawał paczki. Pojawili się w wyznaczonym miejscu w wyznaczonym czasie. Byli bardzo szczęśliwi - mówi Michał.

21-latek chce powtórzyć akcję. Akcja rozpocznie się 25 Lipca i potrwa aż do końca sierpnia - potrwa ponad półtora miesiąca. - Za zebrane pieniądze będę organizował pomoc na terenie Warszawy i okolic, nie tylko przy Dworcu Centralnym i Zachodnim. Zwracam się więc o pomoc. Co będę mógł kupić za zebrane środki? Artykuły spożywcze, jak jedzenie, wodę, chleb, wędlinę, zestawy higieniczne - opowiada.

Pieniądze można wpłacać za pomocą strony pomagam.pl .

Więcej o: