Szukasz ślusarza, szewca, kuśnierza albo stolarza? Powstała mapa praskich rzemieślników

Mapę przygotowało stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Znajdziecie na niej ponad 60 punktów usługowych na Pradze-Północ. Jutro mapa zostanie pokazana warszawiakom. Potem trafi także do internetu.

Spodobało ci się? Polub nas

To już druga mapa rzemieślników opracowana przez członków stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Wcześniej przygotowano ją dla mieszkańców Żoliborza. Teraz dostaną ją ci z Pragi-Północ.

- Przez kilka miesięcy odwiedziliśmy ponad 60 działających tu pracowni, warsztatów i zakładów. Wiele z nich to prawdziwe perełki - piszą członkowie MJN. Na mapie wszystkie te miejsca zostaną zaznaczone i odpowiednio opisane. Podane zostaną m.in. adresy, numery telefonów czy godziny otwarcia konkretnych punktów.

- Podczas tworzenia listy konsultowaliśmy się z Muzeum Pragi, które prowadzi szereg działań wokół tematu rzemiosła - dodają w MJN.

Spotkanie promocyjne pod hasłem "Do rzemieślnika na Pragę" odbędzie się jutro (sobota - 18 czerwca). O godz. 16 w sali konferencyjnej Muzeum Warszawskiej Pragi mapa tutejszych rzemieślników zostanie oficjalnie pokazana. Na razie będzie dostępna w formie papierowej. Gotowe plakaty już dziś można zobaczyć na zdjęciu zamieszczonym na profilu facebookowym praskiego oddziału stowarzyszenia MJN . Niebawem mapa ma trafić także do sieci.

A to nie koniec planów MJN. Stowarzyszenie chce wydać kolejne mapy rzemieślników, tym razem dla mieszkańców Śródmieścia i Mokotowa.

Więcej o: