Agenci CBA weszli do siedziby straży miejskiej: Zabezpieczamy dokumenty, dane, korespondencję związaną z realizacją przetargów

CBA zabezpiecza dokumenty w siedzibie Straży Miejskiej w Warszawie. Zabezpieczają dokumentację w sprawie niektórych przetargów i zamówień publicznych - poinformował PAP Piotr Kaczorek z CBA.

Prokuratura ujawnia, że czynności w tej sprawie odbywają się też poza stolicą.

- W ramach śledztwa prowadzonego przez delegaturę CBA w Lublinie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prowadzimy działania dotyczące nieprawidłowości przy tych przetargach - wyjaśnił Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Spodobało ci się? Polub nas

- Zabezpieczmy dokumenty, dane teleinformatyczne, korespondencję internetową związaną z realizacją wybranych przetargów. Po tych czynnościach dokumenty i dane zostaną poddane analizie - powiedział funkcjonariusz CBA.

Zaznaczył też, że śledztwo jest wielowątkowe i wcześniej w jego toku CBA zabezpieczało dokumenty w wydziale transportowym biura organizacji Miasta Stołecznego Warszawy. Nie sprecyzował jakiego okresu dotyczą kontrolowane przetargi.

Rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Michał Dziekański powiedział, że czynności CBA są wykonywane w postępowaniu dotyczącym "organizacji i prowadzenia postępowań o udzieleniu zamówień publicznych, nie tylko w Straży Miejskiej". Nie chciał jednak ze względu na dobro śledztwa ujawniać szczegółów. Dodał, że czynności prowadzone są też "poza Warszawą", nie ujawnił jednak jakich instytucji dotyczą.

Pytana o sprawę Monika Niżniak z referatu prasowego Straży Miejskiej potwierdziła, że agenci CBA prowadzą czynności w siedzibie SM.

- Zapewniamy im ze swoją strony współpracę we wszelkim możliwym zakresie - powiedziała.

źródło: wawalove.pl

Więcej o: