Spodobało ci się? Polub nas
Ze wszystkimi projektami można zapoznać się na stronie . Wśród projektów znalazł się np. ten dotyczący stworzenia hotelu dla motyli z poidełkiem czy skweru Anny German na Żoliborzu czy skateparku na Pradze. Zaakceptowanych zostało dużo projektów dotyczących remontu chodnika w danym miejscu, budowy ścieżki rowerowej lub stworzenia oświetlenia określonych obszarów w Warszawie. Wiele projektów dotyczy przyrody, zwierząt, ale i walki z odchodami czy śmieciami. Mieszkańcy Warszawy pragną również większej liczby bezpłatnych zajęć - sportowych lub kulturalnych oraz rewitalizacji bądź usprawnienia już istniejących obiektów (m.in placów zabaw).
Do głosowania dopuszczone zostały również opisywane przez nas projekty dotyczące stworzenia tężni solankowych w Warszawie. Jeśli któryś z dwóch projektów zdobędzie dużą liczbę głosów, powstanie pierwsza w Warszawie tężnia. Jedna z nich miałaby powstać na Placu Hallera, druga na Woli. Z projektami można zapoznać się na stronie. A o samych tężniach oraz autorach pomysłów na nie można przeczytać w naszym artykule .
Jak głosować w budżecie? Głos może oddać każdy mieszkaniec Warszawy, ale można głosować tylko w jednej dzielnicy. W przypadku dzielnic podzielonych na obszary, które mają dodatkowo poziom ogólnodzielnicowy można zagłosować na obu poziomach: i na projekty w obszarach lokalnych, i na projekty ogólnodzielnicowe.
Głos można oddać na dowolną liczbę projektów. Warto pamiętać jednak o tym, że łączny koszt realizacji wszystkich wybranych projektów nie może być większy niż kwota dostępna w wybranym obszarze i na poziomie ogólnodzielnicowym.
W ubiegłym roku w ramach II budżetu partycypacyjnego warszawiacy zgłosili 2326 projektów, z czego wcielonych w życie mają być 622 projekty.