Przed ambasadą USA będą palić się znicze dla uczczenia pamięci ofiar zamachu w Orlando. PKiN nie rozbłyśnie na tęczowo

Wieża Eiffla świeci dzisiaj w kolorach tęczy, natomiast w stolicy nie zdecydowano się na podświetlenie Pałacu Kultury i Nauki. Warszawiacy jednak spotkają się przed ambasadą USA.

Okażmy solidarność z ofiarami homo- i transfobii. Wyraźmy swój sprzeciw wobec odpowiadania nienawiścią na nienawiść. Pamiętajmy, że miłość zawsze zwycięży. Bądźmy razem - apelują organizatorzy wydarzenia "Solidarnie z ofiarami nienawiści" .

Warszawiacy spotkają się o godz. 18 przed ambasadą przy ul. Pięknej . Udział w wydarzeniu potwierdzili przedstawiciele Ambasady USA w Polsce.

Spodobało ci się? Polub nas

W strzelaninie, do której doszło w klubie LGBT w Orlando na Florydzie (USA) zginęło 50 osób, a 53 osoby zostały ranne. W niedzielę rano do klubu wtargnął napastnik, najpierw oddał strzały do ochroniarza pracującego w klubie, a następnie wszedł do środka i wziął zakładników. FBI określiło strzelaninę jako "akt krajowego terroryzmu". Barack Obama powiedział w swoim wystąpieniu, że atak na każdego Amerykanina, bez względu na rasę, religię czy orientację seksualną jest atakiem na nas wszystkich.

Hanna Gronkiewicz-Waltz wystosowała list w sprawie tragedii, do której doszło w Orlando.Hanna Gronkiewicz-Waltz wystosowała list w sprawie tragedii, do której doszło w Orlando. Twitter Twitter

Tymczasem Hanna Gronkiewicz-Waltz wystosowała list kondolencyjny w sprawie tragedii, do której doszło w Orlando.

Więcej o: