Uspokajający ogród, labirynt z żywopłotu, specjalne wybiegi. To wszystko dla psów z Targówka

Ogród sensoryczny wpływający na zmysły psów, altany dla właścicieli, labirynt z żywopłotu, wybiegi dostosowane do wielkości zwierzaków. To wszystko mogą mieć psy mieszkające na Bródnie. Kiedy?

Już od wtorku będzie można zagłosować na projekty w tegorocznym budżecie partycypacyjny w Warszawie.

Na Bródnie zaplanowano wybieg, który mógłby zostać utworzony "przy górce" na Ogińskiego . Wybiegi te, wyposażone w specjalne śluzy wejściowe, umożliwią bezpieczną i swobodną zabawę oraz treningi psów. Zostaną wydzielone specjalne sekcje dla psów różnej wielkości. Wybiegi będą miejscem, w którym będzie można prowadzić szkolenia, organizować spotkania ze specjalistami, weterynarzami i behawiorystami.

Spodobało ci się? Polub nas

Z kolei większy wybieg "Psi Park" przy trasie Toruńskiej będzie dodatkowo wyposażony w ogród sensoryczny. Przestrzeń w której pies, dzięki specjalnie dobranym roślinom uspokaja się. Niektóre z nich, takie jak brzoza czy wierzba pomagają w uśmierzaniu bólu u zwierząt, a lawenda pomaga w leczeniu ran. Wybieg ten będzie wyposażony również w labirynt z żywopłotu, który zapewni zarówno zwierzęciu jak i jego właścicielowi mnóstwo dobrej zabawy.

Mniejszy wybieg "przy górce na Ogińskiego" znalazłby się w centrum Bródnowskich blokowisk, na terenie znajdującym się między przedszkolem a szkołą podstawową. - W miejscu, które jest często wybierane przez właścicieli na spacery ze swoimi pupilami. Wybieg ten zapewniłby mieszkańcom, a przede wszystkim dzieciom bezpieczeństwo na tym terenie - wyjaśniają pomysłodawcy projektu.

Więcej o: