Kobiety zabierają głos w sprawie aborcji. Przez Warszawę przejdzie wielki protest

Kayah, Magda Cielecka, Joanna Przytakiewicz, Magda Mołek, robiąca zawrotną karierę topmodelka Marta Dyks, francuska aktorka Isabelle Hupert - to tylko niektóre gwiazdy zachęcają Polki do wyjścia na ulice. Już w najbliższą sobotę ulicami Warszawy przejdzie marsz pod hasłem "prawa człowieka prawami kobiet".

Inicjatywa jest reakcją, m.in. na pomysł rządu dotyczący zaostrzenia ustawy zakazującej przerywania ciąży. Jak podkreślają organizatorki wydarzenia "Marsz godności - Protest Kobiet. Prawa człowieka prawami kobiet" ma zwrócić uwagę Polaków na takie sprawy, jak niskie kary dla gwałcicieli i oprawców, dostęp do edukacji seksualnej oraz odpowiedniej opieki zdrowotnej.

Spodobało ci się? Polub nas

I przytaczają dane z których wynika, że w Polsce 9 na 10 gwałtów nie jest zgłaszanych. Z tych zgłoszonych, 67 proc. spraw jest umarzanych na etapie śledztwa.

Marsz godności - Protest Kobiet. Prawa człowieka prawami kobietMarsz godności - Protest Kobiet. Prawa człowieka prawami kobiet materiały prasowe materiały prasowe

Organizatorki podkreślają również, że są grupą kobiet za którymi nie stoją politycy. Wykonujemy różne zawody, różnimy się wiekiem, wyznaniami, modelami życia i upodobaniami politycznymi, ale łączy nas jedno - wszystkie jesteśmy kobietami. Żądamy, aby sprawy kobiet były debatą społeczną. Nie polityczną. Nie ideologiczną.

Marsz godności - Protest Kobiet. Prawa człowieka prawami kobietMarsz godności - Protest Kobiet. Prawa człowieka prawami kobiet materiały prasowe materiały prasowe

Marsz ruszy o godz. 11.55 z Placu Zbawiciela, przejdzie przez ul. Marszałkowską, a skończy przy Ogrodzie Saskim.

Więcej o: