Parada Równości Warszawa 2016. Przemarsz i darmowa impreza do rana z muzyką i występami drag queen

Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy już 11 czerwca. Parada wyruszy z centrum, z ulicy Emilii Plater, a zakończy pochód na Plaży Równości w klubie La Playa. Przedstawiamy również najciekawsze wydarzenia w ramach Festiwalu Równości, który potrwa do niedzieli do godz. 18:00.

To już szesnasta w historii Parada Równości - przemarsz pójdzie z hasłem "Równe prawa, wspólna sprawa", który streszcza 12 postulatów uczestniczek i uczestników. Postulaty te, jak piszą organizatorzy, dotyczą wszystkich mniejszości - od problemów osób z niepełnosprawnością, przez prawa kobiet, sytuację osób LGBT, obcokrajowców i mniejszości religijnych aż do spraw związanych z edukacją seksualną oraz prawami zwierząt.

Spodobało ci się? Polub nas

Dokładna trasa przemarszu: ul. Emilii Plater, Al. Jerozolimskie, ulice Krucza, pl. Powstańców Warszawy, ul. Świętokrzyska, ul. Nowy Świat, ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Miodowa, Most Śląsko-Dąbrowski, ul. Sierakowskiego.

Parada Równości zakończy się pod klubem La Playa, w którym odbędzie się darmowa dla osób uczestniczących w przemarszu całonocna impreza.

Podczas Plaży Równości zobaczyć i posłuchać będzie można m.in. Izabeli Trojanowskiej, a także zagranicznych grup, które specjalnie na tę noc przybywają do Warszawy. Wśród artystów nie zabraknie Divines (Polska), Helium Jam (Rosja), Glittermeat (Norwegia) i Alexa Palmieri (Włochy). Całość poprowadzą najlepsze polskie drag queen - Charlotte, Aldona Relax i Nikita Bogini Miłości. Impreza potrwa do rana.

11 czerwca impreza odbędzie się również w Blok Bar przy al. Jerozolimskich 57. - Rafa Nunes, legendarny DJ z Paryża, porwie wszystkich gości do tańca! Muzyka, światła i startujemy o 23:00 - informują organizatorzy. Wstęp: 15 zł.

Swoje platformy na Paradzie Równości zaprezentują m.in. Fundacja Batorego (specjalny TIR dla organizacji pozarządowych), Fundacja im. Izabeli Jarugi-Nowackiej, Amnesty International, Ambasada Holandii, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Partia Zieloni, firma Google Polska, rodzice osób LGBT i warszawski klub Blok Bar.

Na samej manifestacji pojawią się także maszerujące zorganizowane grupy reprezentujące znane firmy działające w Polsce.

A w niedzielę 12 czerwca będzie można jeszcze wziąć udział w warsztatach joga dla równości w państwomiasto przy Andersa 29 w godz. 16:00 - 18:00.

Więcej o: