Hanna Gronkiewicz-Waltz: "Mieszkanie plus. Cieszę się, że rząd mnie naśladuje"

- W Warszawie program mieszkaniowy robiłam od początku. Wybudowaliśmy 3, 5 tys mieszkań i budujemy następne, część w systemie TBSu, a część w systemie komunalnym - podkreśliła na antenie Radia TOK FM Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Była to odpowiedź na pytanie prowadzącego audycję Piotra Kraśko na temat rządowego programu "Mieszkanie plus" w ramach którego w stolicy miałoby powstać ok. 30 tys. mieszkań. - Boję się, żeby nie była to powtórka tzw. ustawy Łapińskiego z 1991 roku, gdzie wyzbyto się terenów na rzecz deweloperów. I w efekcie nikt na dobrych warunkach nie dostał mieszkań - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. - W przypadku Warszawy wydałam pół miliarda na mieszkania - dodała.

Spodobało ci się? Polub nas

W czasie rozmowy prezydent wypowiedziała się również na temat Komitetu Obrony Demokracji mówiąc, że podoba się jej ta inicjatywa. - Nie ma nic lepszego dla władzy niż ruch społeczny. Rywalizacja w polityce jest dobra, ale problem jest w ograniczeniu demokracji - zaznaczyła.

Opowiedziała też o swoim spotkaniu z KOD-em w Chicago. - Są tam osoby, które planują wrócić do Polski. Chcą żyć w kraju demokratycznym, gdzie nie ma naruszenia trójpodziału władz. Nie szuka się haka na każdą osobę i nie mówi się dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie.

Całą audycję można wysłuchać tu .

Więcej o: