Na wakacje wracają pociągi "Słoneczny" i "Dragon". Jest specjalna pula tańszych biletów

Już po raz 12. na szlak wyrusza pociąg "Słoneczny". Do Trójmiasta dojedzie w nieco ponad 3 godziny, a następnie dowiezie podróżnych do Ustki. W tym samym terminie codzienne kursy rozpocznie "Dragon" - pociąg łączący Warszawę z Krakowem. Na obydwa połączenia jest już dostępna pula biletów w niższych cenach.

Spodobało ci się? Polub nas

Oba pociągi będą się składać z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i posiadają przewijaki dla niemowląt. W pociągach można przewieźć za darmo psa lub rower.

Pociąg Kolei Mazowieckich Pociąg Kolei Mazowieckich  Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta

"Słoneczny"

Dwunasta edycja wakacyjnego połączenia z Warszawy do Trójmiasta i Ustki startuje w sobotę - 25 czerwca. "Słoneczny" wyruszy o godz. 7.46 z Warszawy Zachodniej i do Gdyni Głównej dotrze o 12.02. Następnie pojedzie aż do Ustki (14.15).

Z Ustki w podróż powrotną wyruszy o 16.32. Z Gdyni zaś zabierze podróżnych o godz. 18.28 i dowiezie ich do Warszawy Wschodniej na 21.53. Pociąg będzie kursować codziennie aż do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia.

Za bilet normalny z Warszawy do Gdyni zapłacimy 45 złotych, a do Ustki - 60 złotych. Studenci zapłacą mniej. Na bilet ze stolicy do Gdyni muszą odłożyć 22,05 zł.

  Fot. Bartłomiej Banaszak / materiały prasowe Fot. Bartek Banaszak / materiały prasowe

Kupując bilet na pociąg, podróżni w ramach akcji "Słoneczny wysyp rabatowy" otrzymają kartę rabatową, na podstawie której będą mogli skorzystać ze zniżek w piętnastu obiektach na terenie Trójmiasta i Ustki, np. w Muzeum Narodowym w Gdańsku, na rejs statkiem wycieczkowym "Pirat", w aquaparku Sopot czy w Cafe Mistral Ustka. Karty będą wydawane w wybranych kasach Kolei Mazowieckich albo przy zakupie biletu u kierownika pociągu.

"Dragon"

Pociąg "Dragon" na razie kursuje tylko w weekendy. Od 25 czerwca do 3 września będzie woził pasażerów codziennie.

W okresie 25 czerwca - 5 sierpnia pociąg "Dragon" do Krakowa będzie odjeżdżał z Warszawy Wschodniej o godzinie 8.46, a do stacji Kraków Główny dotrze o 12.09. W drogę powrotną wyruszy o godzinie 17.19 i dowiezie podróżnych do Warszawy Wschodniej na 20.17.

W okresie 12 sierpnia - 3 września pociąg "Dragon" do Krakowa będzie odjeżdżał z Warszawy Wschodniej o godzinie 6.47, a do stacji Kraków Główny dotrze o 9.58. W drogę powrotną wyruszy o godzinie 15.44 i dowiezie podróżnych do Warszawy Wschodniej na 19.17.

Wakacje 2016. Pociągiem 'Dragon' i 'Słoneczny' Kolei Mazowieckich można wybrać się w podróż w promocyjnej cenieWakacje 2016. Pociągiem "Dragon" i "Słoneczny" Kolei Mazowieckich można wybrać się w podróż w promocyjnej cenie Materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Pociąg nie będzie kursował między 6. a 11. sierpnia ze względu na prace modernizacyjne prowadzone na Centralnej Magistrali Kolejowej.

Bilet normalny z Warszawy do Krakowa kosztuje 40 złotych. Mniej zapłacą studenci (19,60 zł) i uczniowie (25,20 zł).

Pula tańszych biletów

Na oba połączenia przygotowano pulę biletów w specjalnej cenie. Można je kupować w kasach biletowych Kolei Mazowieckich na dworcach: Warszawa Wschodnia, Warszawa Gdańska oraz Warszawa Śródmieście. W ramach promocji do Krakowa czeka 500 biletów za 23 złote, a do Ustki również 500 sztuk w cenie 35 złotych.

Pozostałe bilety na pociągi "Słoneczny" i "Dragon" można kupić w kasach, biletomatach, u kierownika pociągu i przez komórkę.

Więcej o: