Wielki powrót neonu Radio Telewizja, a nad Wisłą zaświeci warszawska Syrenka

W najbliższy weekend w stolicy rozbłysną dwa nowe neony: Syrenka zasilana tzw. metodą fotowoltaiczną, która wykorzystuje zrównoważone źródła energii oraz Radio Telewizja, neon, który w PRL-u wisiał nad sklepem ze sprzętami RTV przy Andersa 29 na Muranowie.

Syrenka pojawi się na Placu Zabaw . Neon ten nie jest pierwszym neonem RWE w Warszawie. - Trzy lata temu ogłosiliśmy konkurs na warszawski neon. Wygrał projekt neonu "Miło Cię Widzieć" autorstwa Mariusza Lewczyka.

Neon warszawaNeon warszawa Materialy prasowe Materialy prasowe

Wspólnie z Muzeum Neonów wyprodukowaliśmy neon i, dzięki współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa, został on zawieszony na Moście Gdańskim. Dzisiaj jest jedną z ikon Warszawy. Teraz odpalamy kolejny neon w miejscu nam szczególnie bliskim, na warszawskim Powiślu - wyjaśnia Janusz Moroz, członek zarządu RWE Polska.

Spodobało ci się? Polub nas

Z tej okazji, o godz. 20, odbędzie się improwizowany spektakl z cyklu "Hulaj po warszawsku" Teatru Improwizacji Hulaj. Inspiracją dla występu będą legendarne warszawskie neony. O jakich neonach się dowiemy, jakie warszawskie historie oraz neony się pojawią pozostanie do ostatniej chwili tajemnicą.

 

Gościem specjalnym będzie Anna Brzezińska-Czerska, miejska aktywistka, specjalistka od warszawskich neonów i autorka filmu Neonowiec .

Natomiast dzień później, w sobotę na Muranów wróci neon Radio Telewizja . Wróci, ponieważ w tym miejscu wisiał w latach 50. Wykonany został ręcznie w tym samym zakładzie co pierwowzór - przedsiębiorstwie Jacka Hanaka , według tych samych technologii i z tych samych materiałów. Pojawi się nad drzwiami klubokawiarni przy Andersa 29 w Warszawie.

Więcej o: