Wszyscy dla WOLNOŚCI. "Strzeżmy jej jak źrenicy oka". W sobotę imprezy świętujące koniec komunizmu

Zapraszamy wszystkich: z prawa i lewa, wierzących i niewierzących, pamiętających PRL i nie znających tego ponurego czasu. Wszystkich, którym nie jest obojętne miejsce, w którym żyją i ponad wszystko pragną wolności. Strzeżmy jej jak źrenicy oka - zachęcają do udziału organizatorzy sobotniego marszu i pikniku z okazji Dnia Wolności.

Pikniki organizowane przez Komitet Obrony Demokracji odbędą się jutro w 25 miastach w Polsce, za granicą w 12 (m.in. w Paryżu, Portugalii, USA, Kanadzie i Norwegii). Szczegółowy program imprez znajduje się tu .

Spodobało ci się? Polub nas

W Warszawie, marsz rozpocznie się o godz. 16 na placu Bankowym. - Kończymy na Placu Konstytucji - miejscu o nazwie symbolicznej. Ustawa Zasadnicza jest przecież gwarantem wolności i swobód obywatelskich - zapowiadają organizatorzy.

Poza tym jak co roku, 4 czerwca o godzinie 17.30 na Pl. Konstytucji warszawiacy spotkają się, aby wznieść toast za wolność . Spotkanie odbędzie się przed obecnym "Warsztatem" w pobliżu legendarnej Niespodzianki, która w 1989 roku pełniła rolę sztabu wyborczego Solidarności.

Świętowanie kolejnej rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku zaplanowano na pl. Defilad. W programie festiwalu Wyłącz System vol. 8 znalazły się koncerty, o godz. 20, na scenie pojawi się Maciej Maleńczuk, pół godziny później zmieni go zespół Voo Voo. O 21.30 zaśpiewa Kasia Nosowska.

Czytaj "W sobotę Święto Wolności. Przemówienia polityków wygłoszą aktorki. Zagra Maleńczuk, Nosowska, Voo Voo..."

Więcej o: