Hanna Gronkiewicz-Waltz dla "The Huffington Post": imponujący wzrost gospodarczy w stolicy

Blog "The Huffington Post" należy do najbardziej cenionych blogów na którym głos zabierają ludzie polityki i show-biznesu. Na stronie swoje opinie publikowali, m.in. Barack Obama, Hillary Clinton, Diane Keaton i Norman Mailer. Od wczoraj możemy przeczytać tekst napisany przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.

W artykule pt " Financing Sustainable Global Cities of the Future " prezydent Warszawy zwraca m.in. uwagę na to, że w ostatniej dekadzie stolica była świadkiem imponującego wzrostu gospodarczego i infrastrukturalnego, co pozwoliło nie tylko na budowę budynków, dróg, a także na zwiększenie ekologicznego transportu miasta. W tekście zwraca też uwagę, że tak szybki postęp nie byłby możliwy bez naszego członkostwa w Unii Europejskiej.

Spodobało ci się? Polub nas

Podkreśla również, że w najbliższych latach, że Warszawa skupi się na rozwijaniu transportu publicznego , gospodarki odpadami , efektywności energetycznej , odnawialnych źródłach energii , budowie budynków komunalnych , obiektów sportowych , oświetlenia ulicznego i renowacji zabytkowych budynków .

"Pracując nad tymi konkretnymi projektami, musimy wziąć pod uwagę skutki środowiskowe i klimatyczne. Pomimo faktu, że Warszawa jest jednym z najbardziej zielonych dużych miast na świecie, w lasach i parkach, obejmujących 40 procent powierzchni, jesteśmy świadomi, że zawsze jest miejsce na poprawę. Nasze działania przyczynia się do osiągnięcia zmniejszenia emisji CO2 i zmniejszenie zużycia energii. Dlatego, zarówno w transporcie publicznym i prywatnym, staramy się wspierać rozwój mobilności elektrycznej i innych alternatywnych rozwiązań napędowych, przyjaznych dla środowiska."

Hanna Gronkiewicz-Waltz zwraca też uwagę na to, że we flocie stolicy znajdują się samochody hybrydowe , zasilane gazem śmieciarki i pojazdy elektryczne . "I poprzez warszawskiego operatora autobusowego jesteśmy zaangażowani w C40 Low Emission Vehicle Network , a Warszawa jest sygnatariuszem globalnej deklaracji Clean Bus. W wyniku do 2020 roku w Warszawie pojawi się 130 pojazdów hybrydowych".

Całą treść artykułu można przeczytać tu .

* W rankingu 50 najbardziej wpływowych blogów świata sporządzonym przez brytyjski tygodnik "The Observer" w 2008 roku "The Huffington Post" znalazł się na 1. miejscu.

Więcej o: