ZTM: będzie więcej kanarów w autobusach, tramwajach i metrze. Kto może zostać kontrolerem?

Tylko jedna firma zgłosiła się w przetargu na kontrolę biletów pasażerom komunikacji miejskiej. Sprawdziliśmy, jakie warunki musi spełniać idealny kandydat.

Spodobało ci się? Polub nas

Firma "Rewizor" - jedyna, która złożyła ofertę w przetargu rozpisanym przez Zarząd Transportu Miejskiego - wyceniła zamówienie na prawie 11,7 mln złotych. ZTM proponował mniej, bo tylko 10 mln złotych. Teraz trwa sprawdzanie oferty pod kątem formalnym.

- Dzięki firmie zewnętrznej liczba kontrolerów i przeprowadzonych kontroli wzrośnie - informuje ZTM, który nie będzie musiał się zajmować ich zatrudnianiem oraz prowadzeniem ich obsługi administracyjno-kadrowej. Będzie miał przy tym pełną kontrolę i nadzór nad jakością świadczonych przez nich usług.

Mniej kanarów w weekendy

Kontrolerzy zatrudnieni przez firmę mają sprawdzać bilety przez wszystkie dni tygodnia. Będą pracować w pierwszej i drugiej strefie biletowej. - W dni robocze będzie ich co najmniej 20. W soboty, niedziele i święta co najmniej 8 - informuje ZTM. - Każdego miesiąca kontrolerzy zatrudnieni przez wybraną w przetargu firmę będą musieli wykonać co najmniej 107,1 tys. kontroli.

Każdy kontroler zatrudniony do sprawdzania biletów na zlecenie ZTM musi:

* być pełnoletni, niekarany i zdrowy,

* wykazywać się kulturą osobistą i odpornością na stres,

* umieć pracować w zespole,

* mieć co najmniej średnie wykształcenie,

* znać język obcy (angielski lub rosyjski).

Każdy z pracowników będzie musiał być zatwierdzony przez ZTM. Pracę rozpocznie po zdaniu egzaminu kwalifikacyjnego ze znajomości przepisów oraz po zaliczeniu 8-godzinnego szkolenia praktycznego w terenie.

Więcej o: