"Dojdzie do rozwoju silnych burz, miejscami powodujących szkody". Nad Warszawę nadciągają groźne burze

Nasz niezawodny ekspert od Pogody - Krzysiek, autor fan page'a "Pogoda w stolicy, jak i w okolicy" ostrzega: - Dziś dojdzie do rozwoju silnych burz, miejscami powodujących szkody. W prognozie zjawisk burzowych na dzień jutrzejszy została uwzględniona możliwość aktualizacji do 2. stopnia - pisze i apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

W Warszawie, jak pisze, wtorek rozpoczął się bardzo słonecznie. Około południa temperatura sięgała nawet 27 st. C. - W wilgotnym powietrzu całkiem szybko zaczną się jednak rozwijać chmury burzowe, których na Mazowszu będzie dość dużo. Ryzyko, że burze przejdą nas samą Warszawą są bardzo duże.

- Burze będą przynosić ulewne opady deszczu do 20-40 mm, lokalnie do 50 mm, a więc możliwe są podtopienia i utrudnienia w komunikacji - alarmuje autor fan page'a . - Wiatr może osiągać do 60-80km/h. Miejscami wystąpią też opady gradu do 2-3cm. Burze utrzymywać się będą od godzin okołopołudniowych aż do nocy - dodaje.

Spodobało ci się? Polub nas

Jeszcze raz trzeba zaapelować o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w trakcie burz i nie podejmowanie ryzykownych zachowań. Minione dni niestety pokazały, że ludzie nie są świadomi zagrożeń jakie niesie ze sobą burza i choć potencjalnie możemy czuć się bezpieczni, to jednak możemy zostać zaskoczeni - pisze na końcu Krzysiek.

Środa, jak informuje, nie przyniesie większych zmian, ponownie w bardzo ciepłym (do 27?) i wilgotnym powietrzu dojdzie do rozwoju dość gwałtownych burz z nawalnymi opadami deszczu i gradem. Informacje i ostrzeżenia będą się pojawiać na bieżąco.

Krzysiek apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas burzy. Wszystkie zasady wypisał na stronie. Warto się z nimi zapoznać. Wśród nich wymienia - unikanie bycia najwyższym punktem w okolicy, nie szukania schronienia pod drzewami, masztami, latarniami,  słupami linii energetycznych i wolno stojącymi wieżami. Jeśli burza nadejdzie, gdy będziemy na otwartej przestrzeni, należy kucnąć, jednocześnie maksymalnie zbliżyć stopy do siebie. Bezpiecznym miejscem podczas burzy jest samochód lub samolot

Więcej o: