Robert Lewandowski kupił apartament w Złotej 44

- Robert Lewandowski kupił apartament w wieżowcu Złota 44 - informuje BBI Development S.A. i publikuje zdjęcia z wizyty piłkarza w jednym z najbardziej charakterystycznych wieżowców w Warszawie. Niektórzy podeszli do tej informacji z przymrużeniem oka. "Czy wie, że tam nie ma okien?" - komentuje na Twitterze dziennikarz Michał Wąsowski.

Spodobało ci się? Polub nas

Deweloper decyzję Lewandowskiego o zakupie apartamentu w Złotej nazywa kolejnym doskonałym zagraniem piłkarza. Według BBI Development S.A. Złota to najlepszy wieżowiec mieszkalny w całej Europie. Potwierdza to jego zdaniem nagroda, którą budynek otrzymał w konkursie International Property Awards 2015 za najlepszą rezydencję w Europie.

- Robert Lewandowski dzięki swoim zdolnościom, determinacji i sukcesom nie tylko rozsławia nasz kraj na świecie, ale buduje wizerunek nowoczesnego Polaka i nowoczesnej Polski. Taka postawa i działanie są nam szczególnie bliskie -  mówi Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development S.A.

Jak decyzję o zakupie tłumaczył sam Robert Lewandowski? - Zakup apartamentu w ZŁOTEJ 44 podyktowany był w dużej mierze względami praktycznymi. Piętro sportowo-rekreacyjne budynku, gdzie mam do dyspozycji m.in. pełnowymiarowy basen, siłownię czy gabinety masażu pozwala mi w dowolnej chwili w kameralnych warunkach uzupełnić swój program treningowy - czytamy w informacji prasowej.

Informację o zakupie apartamentu dziennikarze potraktowali z przymrużeniem oka. Michał Wąsowski skomentował żartobliwie.

Twitter

W Złotej 44 okna co prawda są, ale otwierać można wyłącznie lufciki. A właściwie uchylać.

Złota 44, po przejęciu jej przez dewelopera BBI Development robi wszystko, aby wyjść na prostą i pokazać budynek z jak najlepszej strony. Po finansowej wpadce twórców budynku - Orco Property Group - którzy przez budowę stracili ok 159 mln euro, nie jest to zadanie łatwe. W sumie strata dewelopera sięgnęła 227 mln euro (historię Złotej przedstawiliśmy w tekście sprzed kilku miesięcy). Nowi inwestorzy, po przejęciu Złotej, dokonali w budynku pewnych zmian i przedstawili nową ofertę. Sprzedaż apartamentów rozpoczęli w kwietniu ubiegłego roku.

Jak będzie się mieszkać w nowej Złotej 44 - możecie zobaczyć na  filmie , który nakręciliśmy w kwietniu 2015 r.

Więcej o: