"W wyniku pożaru 3 konie zostały poparzone". Właścicielka prosi o wsparcie, by odbudować spaloną stajnię

W nocy z 23 na 24 maja w Stajni Złoty Koń na warszawskiej Białołęce nieznany sprawca podłożył ogień pod drewniane boksy koni - Doszczętnie spłonęły 3 z dwudziestu boksów, dodatkowo 3 konie doznały poważnych poparzeń - mówi właścicielka stajni, Anna Lidke.

Do pożaru doszło w poniedziałek w nocy. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Jabłonna na szczęście zareagowali błyskawicznie. - Kontakt do Straży nastąpił z trzech źródeł, strażacy przyjechali po 10 minutach i od razu rozpoczęli akcję ratowniczą - mówi właścicielka Stajni Złoty Koń na warszawskiej Białołęce.

Spodobało ci się? Polub nas

Pożar udało się ugasić. Niestety nie wszystko udało się ocalić od zniszczenia. - W wyniku pożaru doszczętnie spłonęły 3 z 20 boksów, część ujeżdżalni, 3 nasze konie zostały dotkliwie poparzone i obecnie poddawane są leczeniu. Jeden z koni wymaga intensywnej terapii w klinice). Straciliśmy również cały zapas siana i słomy - wymienia Anna Lidke.

Stajnia pożarStajnia pożar Stajnia Złoty Koń/ Facebook.com Stajnia Złoty Koń/ Facebook.com

W tej chwili trwa dochodzenie w sprawie podpalenia. - Eksperci ekipy dochodzeniowej Policji i Straży Pożarnej wykluczyli zwarcie instalacji elektrycznej, śledztwo jest w toku - mówi Anna. Właścicielka wyceniła straty na 80 tys. zł. - Postanowiłam zorganizować zbiórkę pieniędzy, nie mogę czekać aż znajdą sprawcę, bo pewnie nigdy się to nie wydarzy. Mam nadzieję, że uda zebrać się chociaż trochę pieniędzy. Zostaną przeznaczone na odbudowę stajni oraz pokryją koszty leczenia koni - wyznaje.

Co ciekawe, o pożarze dowiedzieliśmy się dopiero z informacji o zrzutce - media lokalne nie poinformowały o zdarzeniu.

Pieniądze można wpłacać za pomocą strony zrzutka.pl . Właścicielka chce zebrać 80 tys. zł., ale liczy się każda wpłata.

Stajnia Złoty Koń przy ulicy Dębowej 3 funkcjonuje od trzech lat. Oferuje jazdę konną, przejażdżki na kucykach oraz pensjonat dla koni. Mimo pożaru, nie przerwała swojej działalności.

Więcej o: