Szefowie kuchni wyjdą latem na ulice Warszawy. Będą się bić o tytuł mistrza ulicznego jedzenia

Uliczne pojedynki będą się toczyć na placach, parkingach i podwórkach Warszawy. Mają to być mało znane, nieoczywiste miejskie przestrzenie. Impreza będzie się odbywać cyklicznie w letnie sobotnie wieczory. Do walki o tytuł mistrza ulicznego jedzenia staną popularni szefowie kuchni.

Spodobało ci się? Polub nas

Premierową odsłonę bitwy Night Bite zaplanowano na sobotę 18 czerwca. O godz. 21 na podwórku przy ul. Nowogrodzkiej rozpocznie się walka pomiędzy szefami kuchni najlepszych warszawskich restauracji. Pojedynek o tytuł mistrza ulicznego jedzenia będzie rozgrywany przy hiphopowej dźwiękach.

Głosuje publiczność

Plan jest taki: w letnie sobotnie wieczory na podwórkach, niedużych placach i parkingach w undergroundowych, mało znanych i nieoczywistych miejskich przestrzeniach będą się spotykać popularni szefowie kuchni warszawskich restauracji. Wśród nich znajdzie się wielu nowatorskich kucharzy i młode kulinarne talenty. Każda bitwa będzie miała swój przewodni temat. Weźmie w niej udział dwóch zawodników (kucharzy) oraz publiczność. Bitwa ma dwie rundy, każda z nich trwa 30 minut. W każdej rundzie zawodnicy serwują widzom po jednym autorskim streetfoodowym daniu. Potem odbywa się głosowanie. Publiczność będzie mogła spróbować przygotowanych dań i wybrać lepsze. W ten sposób wskaże zwycięzcę bitwy. Pojedynek zakończy after party przy tłustych bitach warszawskich DJ-ów.

  Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Podczas pierwszego pojedynku zaśpiewa m.in. Vienio. Impreza jest biletowana. Ceny: od 59 do 79 złotych.

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku .

Więcej o: