Burzliwie, ale ciepło. A kiedy będzie padać? Taka będzie pogoda w długi weekend

- Druga tegoroczna majówka będzie bardzo ciepła, ze sporą ilością słońca, ale będą się pojawiać lokalne burze, które mogą być gwałtowne - mówi autor fan page'a "Pogoda w stolicy, jak i w okolicy", który specjalnie dla metrowarszawa.pl przygotował prognozę pogody na długi weekend majowy. Czego jeszcze się spodziewać?

Spodobało ci się? Polub nas

Będzie ciepło, pojawią się burze, trzeba jednak zaznaczyć, że będą to burze termiczne, które są bardzo lokalne i bardzo ciężko jest przewidzieć miejsce ich wystąpienia - można określić tylko możliwość ich wystąpienia. Nie raz się zdarzało, że jedna dzielnica miała do czynienia z silną ulewą, a w innej cały dzień świeciło słońce - takie sytuacje mogą się zdarzyć w kolejnych dniach - mówi Krzysiek Piasecki, autor fan page'a  "Pogoda w stolicy, jak i w okolicy" .

Czwartek - najchłodniejszy ze wszystkich dni, maksymalnie do 24?. Przeważnie sporo słońca, ale w drugiej części dnia nad Mazowszem dojdzie do rozwoju chmur z przelotnymi opadami deszczu i burzami. W czasie burz opady intensywne (do 15 mm), lokalnie drobny grad (do 1-2cm). Burzom towarzyszyć też będzie silniejszy wiatr, w porywach do 60-70km/h.

Noc z czwartku na piątek z zanikającymi opadami, później pogodnie. Minimalnie 10-12?.

Piątek nieco cieplejszy, maksymalnie 26?. W ciągu dnia ponownie sporo słońca. Późnym popołudniem bądź wieczorem istnieje ryzyko pojawienia się kolejnych burz z ulewnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem.

Kolejna noc będzie cieplejsza (15-16?), ale pojawiać się mogą zanikające burze i opady deszczu.

Sobota jeszcze cieplejsza, maksymalnie 26-27?. Nadal sporo słońca, ale, analogicznie do poprzednich dni, zalegać będzie wilgotna masa powietrza, w której może dochodzić do rozwoju burz z ulewnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Lokalnie możliwy grad.

W niedzielę część Polski dostanie się pod wpływ wyżu znad północnej Europy, stąd przez cały dzień sporo słońca. Napływać będzie bardzo ciepłe powietrze z południa Europy, dzięki czemu w Warszawie maksymalnie nawet 29?.

Warto sprawdzać kolejne prognozy i spoglądać w niebo, bo w przypadku możliwości burz prognozy na ponad 48 godzin są obarczone sporym marginesem błędu. Zapraszam na stronę Pogoda w stolicy jak i w okolicy, gdzie w razie potrzeby będą pojawiać się bieżące ostrzeżenia.

O Krzyśku i jego pasji do prognozowania pogody pisaliśmy w metrowarszawa.pl kilka miesięcy temu. Jak twierdzi ekspert, jego prognozy prawie zawsze się sprawdzają.

Więcej o: