Wylotówki z Warszawy zablokowane. Strajk uniemożliwi wyjazd na długi weekend

Planowałeś wyjechać na długi weekend z Warszawy w środę po pracy? Zastanów się, czy nie przełożyć wyjazdu na czwartek lub środę późny wieczór. Utrudnień można się spodziewać w godzinach 16- 20 przede wszystkim na zachodniej i południowej wylotówce z Warszawy.

Spodobało ci się? Polub nas

Osoby, które planowały jechać na długi weekend autostradą A2 albo ekspresówkami S7 i S8 w środę wieczorem mogą utknąć na początku podróży. Ruch zostanie zablokowany przez przeciwników budowy linii energetycznej. Mieszkańcy wyjdą na krajową "50" i będą blokować ruch w godzinach od 16 do 20.

Przewidziane są trzy legalne protesty: w Słabomierzu (niedaleko S8), Wiskitkach (węzeł z A2) oraz Aleksandrowie. Mieszkańcy będą również protestować w Pniewach oraz przy węźle A2 w Grodzisku Mazowieckim.

Policja sugeruje kierowanie się na objazdy:

- w Mszczonowie: objazd przez Radziejowice do Żyrardowa i drogą wojewódzką  719 do DK 50

- w Aleksandrowie zalecany objazd  przez miejscowości Oryszew Osada, Szymanów do DK-92

- na Węźle Wiskitki zjazd na  DK-50, a następnie drogą wojewódzką 719

- w miejscowości Józefów zjazd z DK-50 na DW 719 następnie przez Korytów i Radziejowice do DK-8

Dodatkowo ruch ciężarówek od Sochaczewa w kierunku Grójca będzie przekierowany drogą krajową  92 przez Warszawę i  Łowicz.

Strajk dotyczy budowy linii elektroenergetycznej 400 kV Kozienice - Ołtarzew. To rządowa inwestycja, która nie podoba się wielu mieszkańcom. Twierdzą oni, że budowa linii wpłynie na ich zdrowie oraz wartość ich domów. Sprawa budowy linii 400 kV wciąż jest otwarta.

Więcej o: