Specjalna edycja gry Monopoly. Na planszy znajdą się obiekty z Warszawy

Pod koniec maja na rynku pojawi się specjalna edycja gry Monopoly o nazwie Monopoly PRL. Na planszy znajdzie się 20 obiektów z całej Polski, m.in. warszawski Stadion X-lecia. Na graczy czekają też takie atrakcje jak zakupy w Pewexie i cukierni ?Słodka Dziurka?.

Na planszy tej specjalnej edycji gry znajdą się najbardziej rozpoznawalne symbole i miejsca, które w czasach PRL cieszyły się niezwykłą popularnością. Wśród obiektów są takie perełki jak m.in.: Klub Maxim w Gdyni, Hotel Kasprowy w Zakopanem, czy plaża w Międzyzdrojach oraz warszawskie obiekty, jak Stadion X-lecia oraz Sezam.

MonopolyMonopoly materiały prasowie materiały prasowe

Spodobało ci się? Polub nas

Stadion w czasach PRL był obiektem typu olimpijskiego. Do jego budowy wykorzystano gruzy budynków zniszczonych podczas kampanii wrześniowej i powstania warszawskiego. Na stadionie organizowano ważne dla władz PRL rocznice i święta, jak również koncerty czy dożynki. Odbywały się na nim najważniejsze imprezy sportowe w kraju. Co ciekawe architekci projektując stadion zbyt daleko umieścili szatnię w stosunku do boiska, dlatego przerwy w rozgrywkach zamiast trwać 10 min. zwykle trwały około półgodziny.

Oprócz Warszawy na planszy wyróżniono jeszcze obiekty z innych 19 polskich miast. Są to: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Kraków, Kielce, Katowice, Łódź, Międzyzdroje, Opole, Olsztyn, Płock, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto (Sopot, Gdynia, Gdańsk), Wrocław, Zielona Góra, Zakopane.

Do stylistyki tamtej epoki nawiązuje oprawa graficzna gry, jak i poszczególne pola takie jak choćby: "Kupujesz walutę u Cinkciarza", "Robisz zakupy w Pewexie",  "U Rzeźnika", a także "Cukiernia Słodka Dziurka".

Gra Monopoly PRL pojawi się w sprzedaży już 25 maja 2016 r.

Więcej o: