Zygmunt III Waza w szaliku Legii Warszawa. Kibice: "Może trzeba pomyśleć o parasolu dla króla"

Najstarszy i najwyższy świecki pomnik w Warszawie zmienił wygląd. Od dzisiaj król Zygmunt III Waza spogląda na miasto ubrany w szalik barw Legii. "Szkoda tylko, że służby miejskie odpowiedzialne za ubranie Zygmunta w szalik Legii nie pomyślały o przeczyszczeniu pomnika z ptasich odchodów" - komentują fani klubu sportowego.

Zdjęcie pomnika z dopiskiem "Król Zygmunt też przyjacielem CWKS! Mistrz, mistrz, Legia mistrz!" pojawiło się dzisiaj na oficjalnym profilu Legia Warszawa. Fotografia od razu zrobiła furorę wśród miłośników klubu, ale wywołała również niespodziewaną dyskusję.

Król Zygmunt III Waza ubrany w szalik klubu Legia Warszawa.Król Zygmunt III Waza ubrany w szalik klubu Legia Warszawa. źródło: Legia Warszawa źródło: Legia Warszawa

Monument wzniesiony został w 1644 roku z inicjatywy króla Władysława IV na cześć jego ojca Zygmunta III Wazy , który przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy . Trzymana w prawej dłoni szabla symbolizuje jego dzielność , a krzyż w lewej - gotowość do walki ze złem .

Więcej o pomnikach znajdujących się na Trakcie Królewskim czytaj : "Krakowskie Przedmieście to trakt zamknięty". Oto wszystkie pomniki, które stoją na Trakcie Królewskim

Więcej o: