Kiss and Ride: nowe miejsca postojowe przy stacjach metra. Podali, jak długo można się na nich całować

Przy sześciu stacjach metra działają już strefy postojowe K+R (Kiss and Ride). - To miejsca, gdzie można zatrzymać samochód i zostawić pasażera, aby ten pojechał dalej komunikacją miejską - wyjaśniają w Zarządzie Transportu Miejskiego.

Spodobało ci się? Polub nas

Nowe strefy postojowe działają od piątku. Poznacie je po niebiesko-żółtym polu, na którym wymalowano napis K+R, czyli Kiss and Ride (całuj i jedź). - Są to miejsca specjalnie wyznaczone do tego, aby ułatwić podwiezienie do komunikacji miejskiej - informuje ZTM. - To właśnie tu można legalnie zatrzymać się, "dać buziaka" na do widzenia i pozostawić pasażera, aby ten ruszył w dalszą drogę tramwajem, autobusem, czy metrem.

Strefa Kiss & Ride (Pocałuj i jedź) pod Dworcem Gdańskim w WarszawieStrefa Kiss & Ride (Pocałuj i jedź) pod Dworcem Gdańskim w Warszawie Fot . Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl Strefa Kiss & Ride przy Dworcu Gdańskim, fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

ZTM zaznacza, że strefy K+R nie są miejscami, gdzie wolno parkować. Samochód może tam stać nie dłużej niż 2 minuty. Strefy K+R na razie uruchomiono pilotażowo w pobliżu trzech węzłów komunikacyjnych: Młociny, Dworzec Wileński, Dworzec Gdański oraz przy stacjach metra: Kabaty, Wilanowska i Słodowiec. - Jeśli strefy K+R będą cieszyły się dużym zainteresowaniem, nie wykluczamy wyznaczenia ich również w innych miejscach - zapewniają w ZTM.

O tym, jak korzystać ze stref Kiss and Ride, można się dowiedzieć z plakatów, które wiszą w autobusach, tramwajach, SKM-kach i przy wejściach do metra.

Strefa Kiss & Ride (Pocałuj i jedź) pod Dworcem GdańskimStrefa Kiss & Ride (Pocałuj i jedź) pod Dworcem Gdańskim Fot . Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl Strefa Kiss & Ride przy Dworcu Gdańskim, fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Projekt jest rezultatem stażu, który pracownicy ZTM odbyli w instytucjach organizujących transport publiczny m.in. w Pradze (Ropid).

Więcej o: