Ostatni dzień, ostatnia szansa. W sobotę wyprzedaż przedmiotów z magazynów Emilki

- Mamy nadzieję, iż pomożecie nam posprzątać ?Emilię? i przy okazji uzupełnicie domową kolekcję książek, plakatów, mebli i ogólnie pojętego artystycznego designu - napisali na Facebooku organizatorzy sobotniej wyprzedaży garażowej w tymczasowej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W niedzielę dawny pawilon meblowy opustoszeje.

Spodobało ci się? Polub nas

To już naprawdę ostatnie chwile modernistycznego pawilonu "Emilia" przy ul. Pańskiej 3. Niski budynek przetrwał w Warszawie prawie pół wieku. Przez ostatnie 7 lat działało tam Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Za kilka miesięcy po pawilonie nie będzie ani śladu. W jego miejscu deweloper zbuduje wieżowiec. Być może fragmenty starej konstrukcji pawilonu zostaną przeniesione w okolice parku Świętokrzyskiego przed wejście do Pałacu Kultury i Nauki.

W sobotę (14 maja) na pożegnanie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej szykuje wyprzedaż garażową z muzealnych magazynów. Na miejscu będziecie mogli kupić m.in. książki, plakaty czy meble. Wyprzedaż rusza w samo południe w pasażu na tyłach pawilonu "Emilia".

Więcej o: