Nie zdziw się! W niedzielę większość sklepów będzie zamknięta. Gdzie robić zakupy?

W tym roku Zielone Świątki przypadają w najbliższą niedzielę - 15 maja. Tego dnia większość dużych sklepów będzie zamknięta.

Spodobało ci się? Polub nas

Zielone Świątki to ruchome święto, a data zależy od Wielkanocy. W kościele katolickim mówi się tego dnia o Zesłaniu Ducha Świętego. W tym roku święto wypada 15 maja. To jeden z kilkunastu dni w roku, który jest ustawowo wolny od pracy. W niedzielę zamknięte więc będą hipermarkety i galerie handlowe, m.in. Arkadia, Złote Tarasy czy Galeria Mokotów (tu część restauracji jednak ma być czynna). Będzie za to można się tam wybrać do kina. Wszystkie multipleksy w centrach handlowych mają być w niedzielę czynne.

Gdzie pójść na zakupy?

15 maja czynne na pewno będą wszystkie stacje benzynowe. Na niektórych działają już sklepy znanych sieci, więc tam uda się kupić podstawowe produkty. Czynne będą też mniejsze sklepiki osiedlowe. Zgodnie z ustawą zakupy tego dnia możemy zrobić jedynie w tych, które są prowadzone przez ich właścicieli lub takich, gdzie pracownicy są zatrudnieni na umowę-zlecenie, a nie na umowę o pracę.

Więcej o: