Do gabinetu wojewody i Hanny Gronkiewicz-Waltz dziennikarze wejdą tylko z obstawą?

Radio Zet podało, że w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, szykują się spore utrudnienia dla dziennikarzy - zakaz swobodnego wstępu dziennikarzy telewizyjnych do budynku urzędu.

W budynku Urzędu Wojewódzkiego, znajduje się również stołeczny ratusz i gabinet pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Dziennikarze Radia Zet dementują jednak pogłoski, że ograniczenia wprowadzono, by utrudnić pracę pani prezydent i ratusza.

Zakaz został podobno wydany po tym, gdy do gabinetu wojewody wdarła się ekipa jednej ze stacji telewizyjnych. Podobno też stołeczni urzędnicy, nieoficjalnie dowiedzieli się, że zakaz nie będzie obowiązywał w ich części budynku.

Jest tylko mały problem, oba urzędy łączy wspólny korytarz, ciężko więc będzie egzekwować ten zakaz. Aby uniknąć "wtargnięć", dziennikarze będą musieli oznajmiać ochroniarzom przed wejściem, do kogo się udają. Każdy z dziennikarzy, na spotkanie w urzędzie wojewódzkim, będzie udawał się z opiekunem lub rzecznikiem. Do dziś, po budynku urzędu dziennikarze poruszali się swobodnie, bez obstawy.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy Annę Szczygieł, rzeczniczkę prasową wojewody mazowieckiego.

Spodobało ci się? Polub nas

- Nie ma zakazu wstępu dziennikarzy do budynku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego - czytamy w komunikacie rozesłanym redakcjom. - Wszyscy dziennikarze mogą wejść do budynku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego po uprzednim podaniu nazwy redakcji ochronie. Urząd dementuje informację, że Wojewoda Mazowiecki zakazał wstępu prasy do budynku urzędu. Urząd zmierza do rejestracji wchodzących, aby dążyć do standardów obowiązujących w innych instytucjach publicznych. Jest to związane z kwestiami bezpieczeństwa.

Budynek przy Placu Bankowym jest własnością urzędu wojewódzkiego i to właśnie wojewoda odpowiada za jego ochronę.

Źródło: Radio Zet

Więcej o: