Na dawnym Dworcu Głównym powstanie Nocny Market! "Koncerty, street food, a nawet barber shop"

Na terenie zapomnianego dworca Warszawa Główna już 3 czerwca otworzy się Nocny Market - stały targ działający w każdy weekend do późnych godzin wieczornych. - Uśpiony przez lata dworzec Warszawa Główna w tym sezonie na pewno nie zmruży oka - zapewniają organizatorzy.

- Dla wszystkich tych, którzy od wczesnych śniadań wolą leniwe kolacje. Dla miłośników różnorodnych kulinarnych doznań, lokalnych produktów i kuchni z całego świata. Dla tych, którzy najlepiej odpoczywają na świeżym powietrzu i odżywają w świetle księżyca - piszą organizatorzy targu.

Spodobało ci się? Polub nas

Targ zorganizowany będzie przy samych peronach na dworcu. - Perony są zadaszone, ale znajdują się w przestrzeni otwartej. W razie deszczu, będzie więc można się schować - mówi Ewa Siemionow, współorganizatorka Marketu.

Za koncepcją Nocnego Marketu stoją współorganizatorzy Restaurant Weeka oraz twórcy baru nad Wisłą - Hocki Klocki. - Zainspirowały nas podróże po azjatyckich metropoliach, w których street food i nocne targi są niezwykle powszechne - mówi Ewa.

Te wielkie targowiska, jak mówi Ewa, ożywają późnym wieczorem i zapełniają się poszukującymi pysznego jedzenia i rozrywki tłumami zarówno miejscowych, jak i turystów. - Uliczna kuchnia, lokalne produkty, stragany pełne najróżniejszych gadżetów oraz cały sektor usług - nie sposób nie zakochać się w tym miejskim zgiełku. Właśnie taki będzie warszawski Nocny Market - różnorodny, gwarny i pełen życia - mówi.

W Warszawie, jak mówi, funkcjonują już targi śniadaniowe oraz inne markety, które zazwyczaj otwarte są do wczesnych godzin wieczornych. - Postanowiliśmy dać warszawiakom miejsce, gdzie będą mogli spędzić czas również wieczorami - dodaje.

Nocny MarketNocny Market Wikimedia Commons Wikimedia Commons

Na Nocnym Markecie, jak mówi, będzie można się pożywić, ale nie tylko. - Zapraszamy różnych wystawców. Będzie barber shop, a nawet studio tatuatorskie. Oprócz tego mnóstwo stoisk z jedzeniem ulicznym oraz ogromne stoły i miejsca do siedzenia - mówi Ewa.

Nocny Market będzie funkcjonował w piątki i soboty do 1 w nocy, a w niedziele do 23:00. - Planujemy organizować koncerty oraz zapraszać dj-ów. Nie będzie to klub, ale miejsce, w którym będzie można przyjemnie spędzić wieczór, a potem wrócić do domu lub iść dalej na imprezę - dodaje Ewa.

Nocny Market zajmie nietypową lokalizację w centrum stolicy - perony starego dworca PKP Warszawa Główna Osobowa. Ta dawna stacja kolejowa położona jest na styku trzech dzielnic: Śródmieścia, WoliOchoty przy ul. Towarowej 3. Od 1945 do 1965 roku pełniła ona funkcję głównego dworca kolejowego w Warszawie i tętniła wówczas życiem, jednak z upływem czasu zaczęła popadać nieco w zapomnienie. Ostatecznie pociągi przestały zatrzymywać się na Głównym w 1997 roku, a na terenie dworca powstało Muzeum Kolejnictwa.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że można ją wynająć. Bardzo cieszymy się, że możemy Warszawie przywrócić taką przestrzeń - mówi Ewa. Nocny Market nie pozostanie jednak z nami na zawsze. To teren należący do PKP, który w późniejszych latach zostanie przeznaczony pod inwestycje.

Nocny MarketNocny Market materiały prasowe materiały prasowe

Nocny Market - nieczynny dworzec Warszawa Główna Osobowa, ul. Towarowa 3

W każdy weekend:

Piątek, sobota - 17:00 - 1:00

Niedziela - 16:00 - 23:00

Więcej o: