Ochota przeznaczy 250 tys. na 安iatowe Dni M這dzie篡 w Parku Szcz窷liwickim. RAZEM: "To bardzo niepokoj帷e"

Rada Dzielnicy przyj窸a projekt uchwa造 o przekazaniu 250 tysi璚y z這tych na obchody 安iatowych Dni M這dzie篡. Jak informuje RAZEM, decyzja Rady Miasta to wy陰cznie formalno嗆, bo pieni康ze ju zosta造 przekazane do dzielnicy. - B璠ziemy bacznie przygl康a si tej inwestycji. To niepokoj帷e, 瞠 a 250 tys. z zostanie przekazane na jedn imprez o charakterze religijnym - m闚i przedstawiciel partii.

Spodobało ci się? Polub nas

To Partia Razem protestowała przeciwko zorganizowaniu Światowych Dni Młodzieży w Parku Szczęśliwickim za miejskie i, jak podkreślają - niemałe - pieni康ze. 6 maja, podczas konferencji prasowej przed Ratuszem Dzielnicy Ochota, przedstawiciele Okręgu Warszawskiego partii zwracali uwagę na skalę finansowania kościelnych inicjatyw przez Radę Dzielnicy i domagali się, żeby nie dewastować przyrody Parku Szczęśliwickiego przez organizowanie tak dużej imprezy na jego terenie.

10 maja w Radzie Dzielnicy Ochota odbyło się głosowanie nad przekazaniem 250 tysięcy złotych na organizację obchodów Światowych Dni Młodzieży. - Rada Dzielnicy przyjęła projekt uchwały o przekazaniu 250 tysięcy złotych na obchody Światowych Dni Młodzieży. Trzy osoby wstrzymały się od głosu - dwie z grupy Ochocianie oraz jeden radny Platformy Obywatelskiej - poinformował Krzysztof Grochowski z Zarządu Okręgu Warszawskiego RAZEM.

Decyzja nabierze mocy, jak wniosek przegłosuje Rada Miasta. - Zarząd dzielnicy podczas wczorajszej sesji powiedział jednak jasno, że impreza odbędzie w Parku Szczęśliwickim. Więc głosowanie w Radzie Miasta to wyłącznie formalność. Rzeczniczka prasowa ochockiego ratusza wprost powiedziała, że dzielnica już te pieniądze dostała - mówi Grochowski.

Partia Razem dokładnie prześledziła, ile pieniędzy dzielnica chce wydać na Światowe Dni Młodzieży. - Razem ma to być 300 tys. zł. Wczoraj Rada przegłosowała 250 tysięcy, w marcu 50 tys. W ubiegłym roku na wszystkie imprezy kulturalne dzielnica wydała 509 tys. zł. Naszym zdaniem to bardzo niepokojące, że aż tyle pieniędzy ma zostać wydane na jedną imprezę o charakterze religijnym - mówi Grochowski.

Zdaniem Grochowskiego problemy zastanawiające w całej sprawie są dwie kwestie - wysokość kwoty, jak i lokalizacja. - Naszym zdaniem Park Szczęśliwicki nie jest miejscem  na organizację tak dużej imprezy. Gdy ten argument pada, radni dzielnicy odpowiadają, że wcale nie będzie to tak duża impreza, bo spodziewają się około 1000 osób przyjezdnych. Gdy dopytujemy - dlaczego więc tak dużo pieniędzy ma zostać przeznaczonych na tak niewielką imprezę, to nabierają wody w usta - mówi Grochowski.

Zdaniem Partii RAZEM sprawa jest prawdopodobnie przegrana. - Impreza się najprawdopodobniej odbędzie. To, co możemy zrobić to bacznie przyglądać się tej inwestycji. Złożymy wniosek o dostęp do informacji, na co pieniądze zostaną dokładnie przeznaczone - dodaje.

Wi璚ej o: